•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 700
   کد: 188527
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
   شهردار مشهد در مراسم افتتاح ایستگاه کوهسنگی تاکید کرد؛

   آغاز عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت خط 2 قطار شهری از ماه آینده

   در گام بعدی پس از افتتاح ایستگاه کوهسنگی که امیدوارم مبارک مردم باشد از معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک می خواهم عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت نیز تا پایان دی ماه آغاز شود.
   آغاز عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت خط 2 قطار شهری از ماه آینده

   شهردار مشهد ضمن اشاره به اهمیت توسعه خطوط قطار شهری در کاهش آلودگی هوا گفت: از معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک می خواهم که عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت خط دو قطار شهری تا پایان دی ماه آغاز شود.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز در مراسم افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، فرماندار و جمعی ازمدیران شهری و استانی برگزار شد، افزود: با توجه به افزایش آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه خطوط قطار شهری از اهمیت زیادی برخوردار است.
   وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های اولیه اجرای خط دو قطار شهری مشهد از انتهای طبرسی تا میدان شهید کاوه بوده است، اظهارکرد: البته در ادامه تصمیم گرفته شد تا در ابتدای شهرک سلامت نیز محلی برای توقف قطارها ایجاد شود.
   کلائی تصریح کرد: بر این اساس اکنون تصمیم گرفته شده تا درمجاورت شهرک سلامت علاوه بر ایستگاه قطار شهری، پایانه اتوبوسرانی و پارکینگ خودرو نیز برای استفاده شهروندان احداث شود.
   وی ادامه داد: در گام بعدی پس از افتتاح ایستگاه کوهسنگی که امیدوارم مبارک مردم باشد از معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک می خواهم عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت نیز تا پایان دی ماه آغاز شود.
   شهردار مشهد همچنین در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد گفت: امروز حلقه آخر استفاده از خط دو قطارشهری به بهره برداری رسید که امیدواریم تا پایان سال بتواند ظرفیت ما را حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزون ببخشد.
   وی اضافه کرد: نوسازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، که تعدادی از این اتوبوس‌ها در خطوط به کار گرفته شده و مابقی نیز تا پایان سال به ناوگان اضافه خواهد شد.
   وی با بیان اینکه همانطور که قبلا اعلام شد موضوع تاکسی‌های برقی در اولویت جدی کار خود قرار داده ایم اظهارکرد: امیدوارم با کمکی که از کارگروه ملی زیارت خواهیم گرفت این موضوع را سرعت ببخشیم.
   کلائی به ارائه لایحه‌ای در خصوص دریافت کرایه قطار شهری بر اساس زمان و مسافت به شورای شهر مشهد اشاره کرد و افزود: در صورت تصویب این لایحه دریافتی‌های ما از مسافران بر اساس زمان و میزان مسافت طی شده خواهد بود که امیدواریم تا پایان سال تکلیف این موضوع نیز مشخص ‌شود.
   گفتنی است؛ ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد که دارای نمای بیرونی تمام شیشه ای است مجهز به دوربین های نظارتی، سیستم اطفای حریق، پله برقی، بیسیم و ... است.
   این ایستگاه با هزینه 150 میلیار تومان احداث و آخرین ایستگاه این خط، تا پایان سال 99 در بولوار فکوری، شهرک سلامت به بهره برداری خواهد رسید.

   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 700
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .