•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 661
   کد: 188401
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در مراسم گرامیداشت روز حسابدار؛

   مدیریت شهری و شورای پنجم بر شفافیت مالی تاکید دارد/ جذب 15000 میلیاردتومان منابع مالی در حوزه مالی و اقتصادی طی دو سال گذشته

   دوره ای که با آن سروکارداریم پولشویی، حساب کشی و حسابرسی از افراد و سازمان ها است که در این میان حسابداران نقش به سزایی در حسابرسی و جمع آوری حساب ها در حوزه مبارزه با پولشویی دارند.
   مدیریت شهری و شورای پنجم بر شفافیت مالی تاکید دارد/ جذب 15000 میلیاردتومان منابع مالی در حوزه مالی و اقتصادی طی دو سال گذشته

   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مدیریت شهری و شورای پنجم بر شفافیت مالی تاکید دارد گفت: شهرداری مشهد اولین شهرداری در کشور بود که سامانه فاش را راه اندازی و قراردادهای مالی را برای اطلاع مردم و کارشناسان در آن قرارداد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی، امشب در مراسم گرامیداشت روز حسابدار و تقدیر از دست اندرکاران حوزه مالی شهرداری که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد، افزود: معتقدیم در عملکرد مالی هر دستگاه باید نسبت ها را مورد توجه قرارداد.
   وی اضافه کرد: یکی از سیاست های مدیریت شهری در این دوره در نظر گرفتن محدودیت هایی برای قراردادها و تصدی مدیران مالی بر یک حوزه است لذا بر این اساس حضور یک مدیر به مدت 5 یا 10 سال در یک حوزه مالی مناسب نیست و از این پس این محدودیت ها اعمال خواهد شد تا علاوه بر ارتقاء و بهره وری مدیران از ایجاد ارتباطاتی خارج از ضوابط جلوگیری شود.
   خواجه نائینی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه مالی برگزاری دوره های آموزشی برای همکاران و یکپارچه سازی سامانه ها است که تا کنون 11 سامانه تجمیع شده اند.
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد ضمن اشاره به اینکه طی دو سال گذشته 15000 میلیارد تومان منابع مالی در حوزه اقتصادی و مالی جذب شده که قابل توجه است ادامه داد: اگر هر هفته شاهد افتتاح یا آغاز به کار یک پروژه هستیم به دلیل تامین مالی ای است که توسط این حوزه انجام می شود.
   خواجه نائینی تصریح کرد: شهرداری مشهد تنها شهرداری است که حسابرسی های آن به روز است در حالی که حسابرسی سایر شهرداری های کشور مربوط به ۲ یا  5 سال قبل است.
   معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افزود: حوزه مالی جایزه ملی مدیریت مالی، حسابرسی داخلی ایران در سال 97 و جایزه های متعدد دیگری را کسب کرده است که این نشان دهنده تلاش همکاران ما در حوزه مالی است.
   وی گفت: طبق قانون مالی و مالیاتی ذی حساب نماینده بیت المال است و ذی حساب شهرداری زمانی که توسط شورای شهر مشهد انتخاب شود یعنی مدافع حق مردم و بیت المال، لذا اگر هر ریالی که در شهرداری خرج شود بر آن نظارت دقیق نداشته باشید در کنار دستگاه های نظارتی باید در آن دنیا نیز پاسخگو باشید بر همین اساس به گونه ای عمل کنید که در پایان دوره شرمنده خدا، مردم و ولی نعمت مان حضرت رضا (ع) نباشیم.


   * حسابدارن نقش بسیار زیادی در حسابکشی و جمع آوری حساب ها دارند


   در ادامه این مراسم محمد حسین ودیعی نایب‌ رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای شهر مشهد نیز ضمن تبریک روز حسابدار اظهارکرد: یکی از نقش های حسابداران نظم بخشی به فعالیت های مالی است .
   وی افزود: بسیاری از نقل و انتقالات مالی امروزه از طریق سیستم های الکترونیک انجام می شود که اگر یک سیستم حسابداری منظم و خود کنترل پشت این موضوع نبود دچار مشکل می شدیم.
   وی اضافه کرد: دوره ای که با آن سروکارداریم پولشویی، حساب کشی و حسابرسی از افراد و سازمان ها است که در این میان حسابداران نقش به سزایی در حسابرسی و جمع آوری حساب ها در حوزه مبارزه با پولشویی دارند.
   ودیعی گفت: در حوزه مدیریت شهری و شورای شهر نیز حسابداران نقش به سزایی در کنترل و برنامه ریزی در راستای شفافیت دارند.

   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 661
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .