•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 460
   کد: 161556
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
   مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

   شهرداری مشهد یکی از مهم‌ترین واحدهای سرمایه‌گذاری در استان است/ گردشگری اولویت سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی

   شهر مقدس مشهد به واسطه وجود مرقد امام رضا(ع) و هم به لحاظ فرهنگی و هم به دلیل وجود ظرفیت‌های ویژه سرمایه‌گذاران فراوانی را به سوی خود جذب می‌کند و شهرداری نیز با حضور در نمایشگاه‌های مختلف می‌تواند زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کند.
   شهرداری مشهد یکی از مهم‌ترین واحدهای سرمایه‌گذاری در استان است/ گردشگری اولویت سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی

   مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: شهرداری مشهد یکی از مهم‌ترین واحدهای سرمایه‌گذاری در استان است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی رسولیان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کیش اینوکس 2018 عنوان کرد: شهرداری مشهد یکی از مهم‌ترین واحدهای سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی است که به دلیل ظرفیت‌های بالا بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل دارند در بخش‌های مختلف این شهر سرمایه‌گذاری کنند.
   وی با اشاره به وجود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خارج از فضای مرکزی شهر مشهد تاکید کرد: علاوه بر سرمایه‌گذاران داخلی، از کشورهای همسایه در سرزمین‌های پیرامونی جمهوری اسلامی نیز علاقمندان بسیاری برای سرمایه‌گذاری در این منطقه اظهار تمایل کرده‌اند.
   مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: شهر مقدس مشهد به واسطه وجود مرقد امام رضا(ع) و هم به لحاظ فرهنگی و هم به دلیل وجود ظرفیت‌های ویژه سرمایه‌گذاران فراوانی را به سوی خود جذب می‌کند و شهرداری نیز با حضور در نمایشگاه‌های مختلف می‌تواند زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کند.
   رسولیان با تاکید بر اینکه استان خراسان رضوی دارای منابع مالی بالایی است، افزود: وجود بالغ بر 74 هزار میلیارد مانده منابع بانکی در بانک‌های استان نشان از این است که ما منابع مالی بالایی در بانک‌ها داریم که یکی از بهترین زمینه‌های سرمایه‌گذاری حوزه شهرسازی است.
   مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: حوزه گردشگری نخستین اولویت سرمایه‌گذاری در مشهد و استان خراسان رضوی است، پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان احصاء شده و با مشارکت شهرداری به عنوان یک شریک مطمئن آماده واگذاری است.
   وی در ادامه افزود: تمام تلاش مسئولان بر این است که با جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها ماندگاری زائران و گردشگران را افزایش دهند تا به این وسیله شاهد رونق چشمگیری در اقتصاد این منطقه باشیم.
   رسولیان ادامه داد: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این استان منحصر به شهر مقدس مشهد نیست. اگر چه بالاترین ظرفیت و اولویت‌های سرمایه گذاری در مشهد تعریف شده است اما خراسان علاوه میزبانی بر مرقد امام رضا(ع) یک مسیر ترانزیت به کشورهای آسیای میانه و کریدور شمال –جنوب و شرق به غرف است که یک ظرفیت مهم برای همسایگانی به شمار می‌رود که مصرف کننده هستند و نیاز به خدمات و کالای این استان دارند.
   مدیرکل امور اقتصادی استانداری تصریح کرد: اگر ما شبکه‌های تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب داشته باشیم و در تبلیغات و بازاریابی موثر عمل کنیم می‌توانیم فرصت‌های خوبی برای صادرات داشته باشیم.
   وی گفت: با توجه به اینکه در برخی محصولات کشاورزی دارای رتبه‌های اول تا سوم هستیم و در عرضه محصولات دامی مانند گوشت گوشند همچنین تخم مرغ و مرغ از جایگاه مناسبی برخورداریم. در حوزه فولاد کار را شروع کرده‌ایم اما هنوز جا برای سرمایه‌گذاری در زیر بخش‌های فولاد وجود دارد و سرمایه‌گذاران خوبی هم متقاضی آن هستند.
   رسولیان در خصوص گزینه‌های موجود در سرمایه‌گذاری مشهد بیان کرد: در چند سال گذشته حدود 20 هزار میلیارد در حوزه فولاد سرمایه‌گذاری کرده‌ایم اما اینک سرمایه‌گذاری‌های مناسبی باید انجام شود تا این زنجیره کامل شده و اتفاقات خوبی در این حوزه صورت بپذیرد.
   مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: سوغات زائر از دیگر مواردی است که می‌توان بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد؛ زائران علاقمند هستند تا سوغاتی‌هایی همراه خود ببرند که معرف منطقه باشد.
   وی تصریح کرد: هر ساله نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان سوغات توسط زائران خریداری می‌شود که با توجه به تمایل زائران می‌توان در این زمینه زنجیره‌ای از طراحی، تولید، بازاریابی و جذب سرمایه به راه انداخت.
   رسولیان به بحث تولید و صادرات زعفران پرداخت و افزود: بخش بزرگی از زعفران دنیا در خطه خراسان به خصوص خراسان رضوی تولید می‌شود و در این بخش تجار و شرکت‌های خوبی در حال خدمات‌رسانی حتی به صورت زنجیره‌ای و تحویل در محل هستند. وجود نوسانات ارز که بازار زعفران را تحت تاثیر قرار داده، در بخش‌های تجاری این ماده ارزشمند غذایی معضلاتی را ایجاد کرده است.
   مدیرکل امور اقتصادی خراسان رضوی با تاکید بیان اینکه با تغییر در روش‌های تولید و به روز‌سازی استانداردهای تولید زعفران می‌توان برندسازی کرد، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات این است که در کشورهای دیگر این زعفران با نام و نشان‌هایی غیر از ایرانی به فروش می رسد که برای جلوگیری از این اتفاق باید با حمایت دولت تجاری سازی این کالا به نام ایران صورت گیرد تا در جهان با نام ایران شناخته شود.
   به گفته وی ورود برخی افراد غیرمتخصص در تجارت از دیگر معضلات این بخش است، کسانی که توانمندی لازم را ندارند و همچنین ورود افراد غیرمتخصص در حوزه تجارت در این بخش شفافیت و فعالیت‌های سالم و حرفه ای در این حوزه را زیر سوال می‌برد که این مشکل نیز با تشکیل شورای ملی زعفران و وجود اتحادیه صادرکنندگان امیدواریم مرتفع شود.
   رسولیان خاطرنشان کرد: صادرات زعفران با حضور بخش خصوصی توانمند و حمایت‌های دولت می‌تواند ارزش افزوده ویژه و مزیت رقابتی بالایی برای ما ایجاد کند.
    

   تعداد بازدید: 460
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .