•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 585
   کد: 154735
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد مقدس خبر داد:

   توزیع 6000 کیسه پارچه‌ای در چهار فروشگاه شهرمای شهرداری مشهد

   در این راستا از ساعت 17 تا 20 این روز 6000 کیسه پارچه ای در 4 فروشگاه فلسطین، پیروزی، جهان‌آرا و شریعتی میان شهروندان توزیع خواهد شد.
   توزیع 6000 کیسه پارچه‌ای در چهار فروشگاه شهرمای شهرداری مشهد

   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و کاهش استفاده شهروندان از کیسه‌های پلاستیکی، طرح توزیع 6000 هزار کیسه پارچه‌ای در چهار فروشگاه شهرما اجرا خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد پذیرا افزود: متاسفانه تجزیه یک کیسه پلاستیکی در طبیعت بین صد تا هزار سال طول می‌کشد و این خطرات مهلکی را به طبیعت وارد می‌کند.
   وی افزود: از این رو 21 تیرماه به عنوان روز جهانی بدون نایلکس نامگذاری شده تا شاید بهانه‌ای برای مشارکت شهروندان به منظور کاهش هر چه بیشتر تولید و مصرف کیسه‌های پلاستیکی باشد.
   مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به این مهم طرح توزیع کیسه‌های پارچه ای پنجشنبه این هفته 21 تیرماه به مناسبت روز جهانی بدون نایلکس با همکاری سازمان‌های مردم نهاد اجرا می شود.
   پذیرا اضافه کرد: در این راستا از ساعت 17 تا 20 این روز 6000 کیسه پارچه ای در 4 فروشگاه فلسطین، پیروزی، جهان‌آرا و شریعتی میان شهروندان توزیع خواهد شد.
   وی خطرنشان کرد: همچنین همزمان در بوستان‌های ملت و کوهسنگی نیز همزمان با روز جهانی بدون نایلکس آموزش‌های زیست محیطی به منظور کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی و اثرات زیانبار آن ارائه می‌شود.
   پذیرا عنوان کرد: در کنار آن با همکاری سمن‌های زیست محیطی کمپین " نه به کیسه پلاستیکی" در شهر مشهد راه‌اندازی شده که با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 585
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .