•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 468
   کد: 154517
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد خبر داد:

   ارزیابی دفاتر پیشخوان فعال شهرسازی در شهر مشهد از 15 تیرماه

   براساس مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر مشهد در سال 96 مدیریت و ساماندهی مجدد دفاتر پیشخوان خدمات شهرسازی در سطح شهر و ارایه و طراحی ساز و کار و سیستم جدیدی که بتواند این دفاتر را مورد ارزیابی مجدد قرار بدهد، به شهرداری تکلیف شد.
   ارزیابی دفاتر پیشخوان فعال شهرسازی در شهر مشهد از 15 تیرماه

   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد از آغاز به کار طرح ارزیابی دفاتر پیشخوان شهرسازی از 15 تیر ماه جاری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، هدا پیروی در این خصوص گفت: دفاتر پیشخوان شهرسازی شهرداری مشهد به عنوان یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری شهرداری و به عنوان یکی از درگاه‌های اصلی ارتباط مردم با شهرداری مطرح است.
   وی افزود: در این دفاتر انجام کلیه خدمات شهرسازی شامل صدور پروانه‌ها و انواع پایانکارها مربوط به ساخت و ساز و فعالیت‌هایی که در این خصوص مردم با آن درگیر هستند، انجام می‌شود.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد اضافه کرد: دفاتر پیشخوان از سال 90 فعالیت خود را به صورت پایلوت آغاز کرد و در حال حاضر دارای 240 دفتر فعال، 60 کارگزار و 10 شرکت مشاور شهرسازی است که به طور دائم با شهرداری تعامل داشته و فعالیت می‌کنند.
   پیروی در خصوص طرح ارزیابی دفاتر پیشخوان شهرسازی گفت: براساس مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر مشهد در سال 96 مدیریت و ساماندهی مجدد دفاتر پیشخوان خدمات شهرسازی در سطح شهر و ارایه و طراحی ساز و کار و سیستم جدیدی که بتواند این دفاتر را مورد ارزیابی مجدد قرار بدهد، به شهرداری تکلیف شد.
   وی تصریح کرد: طرح ارزیابی دفاتر پیشخوان شهرسازی با همکاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی آغاز شد و همچنین دفتر نوسازی و تحول سازمانی به عنوان نماینده معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی که در این طرح فعالیت دارد.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد در خصوص تشریح طرح مورد نظر اظهار داشت: این طرح در قالب کمیته‌ای با کمک مشاور و با کمک سیستم نظام‌مندی متشکل از کمیته اجرایی شامل اداره کل امور شهرسازی، معاونت امور نظارت عالیه شورای اسلامی، نمایندگانی از حراست و بازرسی شهرداری و نیز نماینده دفاتر پیشخوان شهرسازی اجرایی شده که براساس آن چک لیست‌های ارزیابی این دفاتر مشخص و طراحی شده است.
   پیروی گفت: براساس این چک لیست‌ها ارزیابی از نیمه تیرماه آغاز و می‌توانیم ممیزی و ارزیابی دفاتر پیشخوان شهرسازی فعال درسطح شهر مسهد را انجام دهیم .
   وی ادامه داد: در ارزیابی طرح، دفاتر مورد نظر به دو دسته دفاتر پیشخوان جدیدالتاسیس با کمتر از یک سال سابقه کار و فعالیت و دفاتری که بالغ بر یک سال سابقه فعالیت دارند تقسیم شده و در قالب یک نظام مشخص و همراه با تکنیک‌های مدونی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت تا بتوانیم این دفاتر را رتبه بندی کرده و در مورد اینکه چه ظرفیت‌های فعالی ر ا می‌توانیم به رتبه بندی‌های این دفاتر بدهیم، تصمیم‌گیری کنیم.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: بدیهی است ارزیابی مشخص خواهد کرد که مکانیزیم‌های تشویقی، تنبیهی و نظارتی دفاتر به چه صورت خواهد بود؛ اینکه چگونه می‌شود دفاتر را فعالتر ون همراه‎تر کرد و در نهایت چگونه از نظرات مردم به عنوان یکی از بهترین شاخص‌ها و آیتم‌های ارزیابی استفاده کرد.
   پیروی با بیان اینکه برای ارزیابی دفاتر دو دسته شاخص کمی و کیفی وجود دارد، ادامه داد: در شاخص فیزیکی آیتم‌هایی از قبیل فضای کار، تعداد نیروی کار، رعایت اخلاق و شئونات اسلامی، میانگین مدت زمانی ارائه خدمت به شهروند، نحوه برخورد و تعامل با مردم وجود دارد.
   وی اضافه کرد: همچنین در شاخص‌های کیفی شاخص‌هایی از جمله متراژ پروانه، انواع پایانکارها و نحوه عملکرد سیستماتیک فعالیت های شهرسازی استخراج می شود و همه این موارد (شاخص های کمی و کیفی ) و برآیند آن منجر به ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان شهرسازی شهر مشهد خواهد شد.
   مدیرکل دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد با اعلام مدت زمان انجام سه ماهه طرح گفت: اجرای طرح ارزیابی دفاترپیشخوان شهرسازی از 15 تیرماه جاری آغاز شده و امید است تا پایان شهریورماه سال جاری گزارش ارزیابی دفاتر پیشخوان شهرسازی تقدیم شورای اسلامی شهر و مردم شود.

   تعداد بازدید: 468
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .