•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 675
   کد: 149643
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
   تا پایان اردیبهشت ماه امسال محقق می‌شود؛

   افزایش 25 هزار مترمربعی فضای سبز در حاشیه کال دروی

   خوشبختانه هم فاز 5 واقع در ضلع غربی بولوار خواجه ربیع و حد فاصل چراغچی 1 تا دیواره سازمان اتوبوسرانی و هم فاز 6 در ضلع شرقی خیابان رسالت شمالی به سمت سیس‌آباد، در مجموع با مساحت 25هزار مترمربع تا پایان اردیبهشت ماه سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید.
   افزایش 25 هزار مترمربعی فضای سبز در حاشیه کال دروی

   تا پایان اردیبهشت ماه 97، بیش از 25 هزار مترمربع دیگر از حاشیه کال دروی بهسازی و آماده بهره‌برداری خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، مجتبی زمانیان، شهردار منطقه 3 مشهد با اعلام این خبر پیرامون نیاز شهروندان به فضای سبز و اهمیت آن برای شهروندان و وظیفه شهروند در مقابل فضای سبز گفت: هر چقدر بتوان ارتباط مثبت‌تری بین شهروندان ساکن در کلانشهرها و فضای سبز و شیوه‌های نگهداشت آن با توجه به هزینه‌های مصروف شده برقرار کرد، عرصه سبز شهری گسترش بیشتری خواهد یافت که در این زمینه بایستی اقدامات فرهنگی در طول فعالیت‌های عمرانی فضای سبز با جدیت پیگیری شود.
   وی بر اهمیت حفظ و نگهداشت فضای سبز با توجه به سرانه اندک آن در منطقه 3 تاکید کرد و از شهروندان خواست تا در این امر شهرداری را به بهترین نحو همراهی نمایند.
   زمانیان با اشاره به این موضوع که عمده پروژه‌های تعریف شده که در منطقه 3 در حال انجام و به بهره‌برداری خواهد رسید، در محلات کم‌برخوردار و حاشیه‌ای منطقه است، افزود: نگرش مدیریت شهری با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، رسیدگی جدی به محلات کمتر توسعه یافته شهری است و این امر موجب شده است که علاوه بر اختصاص اعتبارات مناسب در سال‌های اخیر، تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های امنیتی، بهداشتی و فرهنگی در این محلات بیش از گذشته شتاب بگیرید که این امر مبین کوشش شهرداری مشهد برای بازسازی این محدوده‌های نابسامان است.
   وی تاکید کرد: با توجه به پهنه گسترده محلات کم‌برخوردار در منطقه 3 که آن را مبدل به حاشیه‌ای ترین منطقه شهری کرده است، مدیریت شهری فعلی، تمرکز و نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشته است.
   شهردار منطقه 3 مشهد ادامه داد: پارک خطی دروی که در چندین فاز و به طول بیش از 5 کیلومتر در حاشیه کال دروی احداث شده است علاوه بر کاستن از مصائب چندین ساله شهروندان ساکن در این محدوده به دلیل آمد و شد و استقرار معتادان متجاهر و... به افزایش ضریب ارزش افزوده مسکن در این محدوده نیز کمک جدی کرده و سیمای محلی را نیز دگرگون ساخته است.
   زمانیان درباره فاز 5 و 6 پارک خطی دروی که عملیات عمرانی آن تا اردیبهشت سال جاری به پایان خواهد رسید، گفت: خوشبختانه هم فاز 5 واقع در ضلع غربی بولوار خواجه ربیع و حد فاصل چراغچی 1 تا دیواره سازمان اتوبوسرانی و هم فاز 6 در ضلع شرقی خیابان رسالت شمالی به سمت سیس‌آباد، در مجموع با مساحت 25هزار مترمربع تا پایان اردیبهشت ماه سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید.
   وی، با اعلام اینکه هزینه‌های فاز5 و 6 احداث پارک در حاشیه کال دروی بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان است، افزود: برای فاز 5 کال دروی 980 میلیون تومان و برای فاز 6 نیز 680 میلیون تومان اعتبار صرف شده است که جداره‌سازی، ایمن‌سازی، زیرسازی و اصلاح شبکه‌های ورودی روان آبهای شهری از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این پروژه‌هاست.
   شهردار منطقه 3 مشهد در پایان نیز ابراز امیدواری کرد که با توجه به اختصاص اعتبارات مناسب در سال جدید نیز روند خدمت‌رسانی در محدوده‌های کم برخوردار شهر با سرعت گذشته پیگیری شود و کاستی‌های موجود در محلات شمالی شهر مشهد به کمترین حد ممکن برسد.

    

    

   تعداد بازدید: 675
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .