•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 737
   کد: 148189
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

   حق تو بر زمین ماندن نبود
   نجمه کیشی

   بازگو ای شهید که آزادی تو در بدن پاره پاره نهفته است...
   حق تو بر زمین ماندن نبود

   سه راه شهادت، آب‌‎های هورالعظیم، هورالهویزه، اروند، کارون و کرخه، دهلاویه، مهران، شلمچه، سوسنگرد، فکه، سومار همه بوی تو را می‌دهند. راه کربلا از اینجا می‌گذرد و تو هم‌رزم و دوشادوش کربلائیان در دشت‌های غرق به خون، به فریاد هل مِن ناصر ینصُرنی امام زمانت لبیک گفتی. آن گاه که زیبایی را بر پیکر تاریخ نقش زدی و با جاودانگی هم‌صدا شدی.
   هم اینک ای شهید همگان تو را می‌ستایند و از تو می‌گویند. تو که در غوغای جهل و تاریکی حماسه‌ها آفریدی. تو را بزرگ می‌دارند که در هنگامه عهدشکنی‌ها بر سر عهد و معامله با حضرت حق جان را گذاشتی و گذشتی. تو را می‌ستایند که حرمت این آب و خاک را به بهای خونت تضمین کردی. تو را ارج می‌نهند که بر سر آرمانت باقی ماندی و لحظه‌ای از راه رفته باز نگشتی. تو را گرامی می‌دارند که بر سر عهد و پیمانت با ولی خویش راست قامتانه ایستادی و لبیک گفتی. تو سرمشق شدی برای همگان در طول اعصار. تو به همه فهماندی چگونه باید مشق عشق کرد در دفتر تاریخ.
   امروز بیست و دوم اسفندماه روز توست. تو شایسته بزرگداشتی. اما نه برای این روز و این لحظه، که هر آن باید یاد و خاطرت را در دل و جان زنده کرد و راه، اندیشه و سیره‌ات را بر دل‌های ره‌پویان عشق تفسیر نمود. همه ما تو را به قدر تک تک ثانیه‌هایی که فرزندان ایران جاودان در امنیت و آرامش و صحت و سلامت رشد کردند و بالیدند، افتخار آفریدند و جاودانه شدند، می‌ستاییم. تو که از تبار ماندن و بودن در این دنیا نبودی.
   بازگو ای شهید که آزادی تو در بدن پاره پاره نهفته است...
   بال بگشا و به گلستان کبریایی خداوند عروج کن که حق تو بر زمین ماندن نبود...

   *خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس
    

   تعداد بازدید: 737
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .