•  
   منبع خبر : ١٠١٢
   تعداد بازدید: 304
   کد: 209891
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
   در چهارچوب طرح رعایت حق تقدم عابر پیاده انجام شد؛

   بهره برداری از اولین گذرگاه هوشمند عابر پیاده کشور در مشهد

   به همت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و در چهارچوب طرح رعایت حق تقدم عابر پیاده، اولین گذرگاه هوشمند عابر پیاده کشور در مشهد به بهره برداری رسید.
   بهره برداری از اولین گذرگاه هوشمند عابر پیاده کشور در مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، طی مراسمی با حضور شهردار منطقه 10، رییس پلیس راهور خراسان رضوی و جمعی از مدیران شهری اولین گذرگاه هوشمند عابر پیاده کشور در مشهد به بهره برداری رسید.
   احمد حافظ شهردار منطقه 10 در این مراسم گفت: امروز شاهد اتفاق مبارکی برای اولین بار درکشور هستیم که طی آن طرح هوشمند سازی گذرگاه عابر پیاده به صورت پایلوت در تقاطع اندیشه واقع در منطقه ١٠ به بهره برداری رسید.
   وی افزود: طی یکسال گذشته شهرداری مشهد، به دنبال اجرای طرح حق دقدم عابر پیاده و بالا بردن سطح ایمنی گذرگاه و تقاطع ها برای عابران در چهارچوب ترویج فرهنگ شهروندی بوده است که در این مدت اقدامات زیرساختی و فرهنگی زیادی انجام شده است.
   حافظ اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در چهارچوب طرح حق تقدم عابر پیاده به صورت پایلوت در منطقه ١٠ آغاز شد استفاده از سیستم هوشمند در تقاطع است که بر این اساس سیستم با استفاده از لیزر به خودروهایی که هنگام چراغ قرمز روی خط عابر پیاده توقف کنند ابتدا به صورت صوتی و یا درج روی تابلو کنار چراغ فرمان هشدار می دهد و درصورت بی توجهی، خودرو های متخلف از سوی پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.
   حافظ تصریح کرد: امیدواریم با اجرای کامل اینگونه طرح ها و همکاری و مشارکت پلیس راهور شاهد رعایت حقوق عابران پیاده و ایمنی آنها هنگام عبور از عرض خیابان ها در شهر باشیم.
   در ادامه این مراسم سرهنگ علیرضا رحیمی، رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی نیز با تقدیر از شهرداری مشهد در اجرای طرح رعایت حق تقدم عابران پیاده، اظهارکرد: طرح استفاده از حسگر هوشمند در تقاطع های عابر پیاده یکی دیگر از اقدامات مدیریت شهری مشهد در راستای هوشمند سازی و افزایش سطح ایمنی عبور عابران پیاده از گذرگاه ها و ارتقاء فرهنگ ترافیکی است.
   وی اضافه کرد: این طرح یک حرکت رو به جلو در چهارچوب افزایش ایمنی و حفظ جان عابران پیاده در هنگام عبور از خیابان است.
   رحیمی با اشاره به اینکه هرگاه به سمت آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک رفته ایم تاثیرات مثبت آن را در کاهش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت دیده ایم، افزود: استفاده از طرح هوشمند سازی تقاطع ها نیز می تواند تاثیر مثبتی در این رابطه داشته باشد.
   رییس اداره آموزش و ترافیک پلیس راهور خراسان رضوی، گفت: متاسفانه نیمی از کشته شدگان بر اثر تصادفات رانندگی عابران پیاده هستند که امیدواریم با اجرای طرح حق تقدم عابر پیاده و طرح هوشمند سازی تقاطع ها شاهد کاهش چنین حوادثی باشیم.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 304
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .