•  
   منبع خبر : ١٠٠٥
   تعداد بازدید: 352
   کد: 208044
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛

   افزایش ۶۰۰ نفری ظرفیت گرمخانه ها در نخستین روزهای سرد سال

   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از افزایش ۶۰۰ نفری ظرفیت گرمخانه در سال ۹۹ خبرداد و گفت: تاکنون چهار گرمخانه مجزا برای شهروندان کارتن‌خواب در برخی مناطق راه‌اندازی شده است و نیمه دوم آذر ماه، به تعداد گرمخانه و ظرفیت‌ پذیرایی از این افراد افزوده خواهد شد.
   افزایش ۶۰۰ نفری ظرفیت گرمخانه ها در نخستین روزهای سرد سال

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی با اشاره به راه‌اندازی چهار گرمخانه در روزهای سرد سال در کنار گرمخانه سرای سبز زندگی، بیان کرد: در حال حاضر پنج گرمخانه برای ساماندهی شهروندان بی‌خانمان و کارتن‌خواب آماده سازی شده و در این مراکز پذیرای حضور ۶۰۰ نفر خواهیم بود.
   وی با تاکید بر این موضوع که از شهروندان کارتن‌خواب دعوت می‌شود تا برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از برودت هوا و عدم وجود جان‌پناه مناسب در روزهای سرد سال به این مراکز مراجعه کنند، تصریح کرد: سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با هدف توزیع عادلانه خدمات برای همه شهروندان مشهد اقدامات به راه‌اندازی گرمخانه‌های ثابت و سیار کرده و هدف اصلی ما این است که شهروند بی‌خانمان در اثر سرما و نداشتن محیط گرم جان خود را از دست ندهد.
   مصحفی تاکید کرد: در مناطق دو، سه، چهار، پنج و ٦ گرمخانه های ثابت راه‌اندازی شده و آمادگی پذیرایی از شهروندان خانم بی‌خانمان وجود دارد. در خانه سبز نیز امکان حضور بانوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع کرونا مهیا است.
   معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری از راه‌اندازی دو اتوبوس سیار برای دعوت از افراد بی‌خانمان برای انتقال به گرمخانه ها و ارائه خدمات سرپایی و کمک‌های اولیه خبرداد و عنوان کرد: ارائه امکانات و خدمات اورژانسی، چای گرم، غذا و کمک‌های اولیه در این اتوبوس‌ها در نظر گرفته شده و افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب می‌توانند ساعاتی را برای گرم‌کردن خود یا انتقال به گرمخانه و دریافت کمک‌های ویژه بگذارنند.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: اتوبوس‌های سیار تا آخر هفته راه‌اندازی خواهند شد و از طریق تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا هیچ فرد بی‌خانمانی در اثر سرما و بی‌توجهی جان نبازد. از سایر شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده فرد کارتن‌خواب، این موضوع را با ۱۳۷ درمیان گذاشته و با حس نوع دوستی، زندگی این گروه آسیب‌پذیر را نجات دهند. 

   تعداد بازدید: 352
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .