•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 525
   کد: 199982
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد؛

   افتتاح ۲ پروژه عمرانی در دهه کرامت/ برگزاری کمیته گردشگری مجمع شهرداران

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از کلنگ‌زنی ایستگاه استقبال از زائر محور نیشابور همزمان با افتتاح دو پروژه عمرانی و اجرای چندین عنوان برنامه در دهه کرامت خبر داد.
   افتتاح ۲ پروژه عمرانی در دهه کرامت/ برگزاری کمیته گردشگری مجمع شهرداران

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان با بیان این خبر اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم این معاونت در سال۹۹، کلنگ‌زنی پروژه احداث ایستگاه استقبال از زائر در مساحتی بالغ بر ۲۱هزار متر مربع در محور نیشابور است که دوازدهم تیرماه همزمان با دهه کرامت و با حضور مدیران شهری در ورودی مشهد و در منطقه هفت انجام می‌شود.
   وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه استقبال از زائر در راه‌آهن مشهد افزود: این اقدام با هدف خدمت رسانی شایسته به زائران امام رضا(ع) که از این طریق به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، به همین منظور ایستگاه استقبال از زائر در میدان راه آهن مشهد افتتاح خواهد شد. هدف از راه‌اندازی این ایستگاه خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: یادمان مشاهیر پزشکی ایران در بیمارستان قائم دیگر پروژه عمرانی این معاونت است که قرار است در ۱۳ تیرماه و مصادف با ولادت حضرت رضا(ع) در حاشیه خیابان احمدآباد جنب بیمارستان قائم رونمایی می‌شود. این پروژه با هدف معرفی مشاهیر پزشکی ایران و خدمات آنان به کشور در سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود.
   شالچیان درباره عناوین دیگر اقدامات دهه کرامت خاطرنشان کرد: در این ایام برای نخستین بار کمیته گردشگری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران در مشهد تشکیل جلسه می‌دهد که معاونین فرهنگی و مدیران گردشگری شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران ضمن حضور در جلسات و نشست‌های تدارک دیده شده، از تعدادی از پروژه‌ها و دستاوردهای مدیریت شهری بازدید می‌کنند.
   وی از برگزاری تورهای تخصصی ویژه دهه کرامت خبر داد و اضافه کرد: این تورهای یک‌ روزه به صورت ویژه برای افراد حاشیه شهر مشهد، زنان سرپرست خانواده و مناطق محروم تدارک دیده شده و در این ایام ۲۵۰ نفر از شهروندان از مسیر تاریخی هجرت امام رضا(ع) در منطقه نیشابور و مشهد بازدید می‌کنند. این تور شامل بازدید از رباط تاریخی طرق، روستای دهسرخ و قدمگاه رضوی است و در طی این مسیر شرکت کنندگان ضمن بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات تور، با وقایع این مسیر آشنا می‌شوند.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد همچنین ازآغاز مجدد مسابقات پیامکی چهارشنبه های زیارتی و آخر هفته ها با شاهنامه خبر داد و گفت: به مناسبت دهه کرامت مسابقات پیامکی چهارشنبه های زیارتی و آخر هفته ها با شاهنامه با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه با آموزه های انسانی و اخلاقی شاهنامه نیز با انگیزه آشنایی هموطنان با ظرفیت‌های حرم مطهر و توسعه فرهنگ زیارت منتشر و در پایان هر هفته به برندگان جوایزی اهدا می‌شود.
   شالچیان تصریح کرد: راه ا‌‌ندازی ایستگاه های استقبال از زائر در ۴ محور ورودی نیشابور، قوچان، پایانه مسافربری امام رضا(ع) و راه آهن را از دیگر اقدامات ویژه این دهه جهت خدمات‌رسانی به زائران ورودی به مشهد است.
   وی ادامه داد: انتشار و رونمایی ششمین کلیپ فاخر معرفی ظرفیت های گردشگری شهر مشهد با عنوان «هشتگ زیارت»، تولید محصولات اطلاع رسانی مجازی و تجهیز ۱۵ پایگاه راهنمای زائر جهت پاسخگویی به سوالات زائران از عناوین دیگر برنامه های ویژه این دهه است. 

   تعداد بازدید: 525
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .