•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 699
   کد: 198595
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   فرماندار مشهد؛

   سند توسعه محله طرق در مشهد الگو خواهد شد

   فرماندار مشهد گفت: سند محله طرق به سمت عملیاتی شدن پیش می‌رود و امید است با عملیاتی شدن آن، این محله به عنوان پایلوت طرح بازآفرینی در سطح استان خراسان رضوی قرار بگیرد.
   فرماندار مشهد؛

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید محمدرضا هاشمی در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد ضمن تقدیر از کوروش باوندی، شهردار منطقه هفت شهرداری مشهد و دفتر توسعه محله طرق اظهار کرد: سند توسعه محله طرق، اولین سند توسعه محله در شهر مشهد است که با تلاش‌های دفتر تسهیل‌گری این سند به سمت عملیاتی‌شدن پیش می‌رود.
   وی افزود: دفتر تسهیل‌گری در چهارمین جلسه بررسی و رسیدگی به سند توسعه محله طرق در ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد، به تشریح سند و دستگاه‌ها به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.
   فرماندار مشهد بیان کرد: بیشتر بار تحقق این سند علاوه بر ارگان‌های دولتی بر دوش بخش خصوصی است که باید از این بخش بهره برد. نکته مهم، توانمند سازی محله طرق است چرا که این محله دارای پتانسیل خوبی همچون همراهی مردم است.
   هاشمی خاطر نشان کرد: پتانسیل دوم این محله، وجود صندوق قرض‌الحسنه‌ای با بیش از 40 هزار نفر عضو است که اعتبارات قرض‌الحسنه‌ خوبی در اختیار اعضای خود قرار می‌دهد. همچنین وجود کارخانه قند شیرین از دیگر ظرفیت‌های این محله است که به عنوان یک معین اقتصادی در این محله فعالیت می‌کند.
   وی با اشاره به اینکه ایجاد بازارچه صنایع دستی از مطالبات به حق مردم محله طرق بوده است، اضافه کرد: با توجه به حضور مردم هنرمند در این محله، این موضوع به جد در حال پیگیری است.
   فرماندار مشهد تصریح کرد: سند محله طرق در حال عملیاتی شدن است و در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد نیز تفاهم‌نامه آن تقریبا توسط همه دستگاه‌ها به تایید رسید و زمان‌بندی مناسب نیز انجام شد، البته برخی از دستگاه‌ها نیاز به زمان داشتند که این فرصت تا هفته آینده در نظر گرفته شد.
   هاشمی در خصوص ضمانت اجرایی دستگاه‌ها، گفت: هر دستگاهی که تفاهم‌نامه را تایید کند، موظف به اجرای تعهدات آن است که توسط فرمانداری پیگیری می‌شود. این سند، برش دستگاهی داده شده و در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته است، مدیران دستگاه‌ها نیز آن را مطالعه و تاکنون کمک‌کننده بوده‌اند.
   وی ادامه داد: امیدواریم که سند توسعه محله طرق به عنوان یک محله پایلوت در سطح استان خراسان رضوی عملیاتی شود.
    

   تعداد بازدید: 699
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .