•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 547
   کد: 198245
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛

   گفتمان و تعامل برای توانمندسازی روستای فرخد به بار نشست

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: با پیگیری و حمایت ما و با تلاش اهالی روستای فرخد این روستا در حال تبدیل شدن به مقصدی برای گردشگران است.
   گفتمان و تعامل برای توانمندسازی روستای فرخد به بار نشست

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال گذشته با هدف شناساندن و تقویت ظرفیت های گردشگری روستای فرخد، جشنواره های برداشت گل های محمدی و تورهای گردشگری توسط معاونت گردشگری و زیارت برگزار شد و اطلاع رسانی هایی برای این رویداد در شهرمشهد انجام شد تا علاقه مندان بتوانند در آیین برداشت گل های محمدی حضور داشته باشند.

   وی افزود: برنامه های استیجی، اجرای موسیقی محلی، برگزاری مسابقات، ارائه توضیحات و مراحل کار از زمان کشت تا برداشت و بهره وری گل توسط کارشناسان، پذیرایی صبحانه و خرید محصولات با قیمت ویژه از جمله خدماتی است که در حاشیه این رویداد گردشگری جذاب ارائه می‌شود.

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: حمایت مدیریت شهری از این روستا و همچنین گفتمان با مسئولین روستا باعث شد تا اهالی روستا با ظرفیت های بالای روستا آشنا شوند و با خرید دستگاه ها و ایجاد مراکز گلاب‌گیری، از ارسال گل های محمدی به کاشان و خام فروشی آن اجتناب کنند تا تمام منافع حاصل از آن عاید خود اهالی روستا شود. این امر موجب رونق روستا، راه اندازی چرخه تولید و توسعه صنعت گردشگری در این منطقه خواهد شد.

   شالچیان تاکید کرد: حضور گردشگران و بازدیدکنندگان این مراسم سبب ایجاد پویایی و انگیزه اهالی روستا شده تا آنجا که تعدادی از ساکنین با ایجاد بسترهای رفاهی و اقامتی پذیرای گردشگران، محصولات خود را به عنوان سوغات به فروش می رسانند و در این روستا توسعه و رونق اقتصادی ایجاد می‌کنند.

   وی با اشاره به رونق روز افزون صنعت گلاب‌گیری در کشور گفت: برگزاری هرساله این مراسم کمک شایانی به توسعه و تقویت اقتصاد روستا و جذب گردشگر به این منطقه و آن را به یکی از جاذبه های گردشگری جدید تبدیل خواهد کرد.

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اضافه کرد: ظرفیت‌های روستاها و تبدیل آن به فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و اشتغال می‌تواند محیط امنی را جهت کارآفرینی احداث نماید و تمرکز سرمایه‌ها در محیط‌هایی از این دست علاوه بر فراهم آوردن امنیت کاری و اقتصادی، از مهاجرت جوانان روستا به شهرها جلوگیری کرده و با امکان تولید محصولات متعدد و متنوع در مقیاس گسترده، زیربنای مناسبی را در جهت اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

   شالچیان تصریح کرد: معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی با هدف توسعه گونه های مختلف گردشگری، تورهای موضوعی روستایی دیگری مانند برداشت گل زعفران در زمستان، آیین خیمه پوشان روستای پیوه ژن و ... را در دستور کار دارد.

   شایان ذکر است روستای فرخد در کیلومتر 9 جاده مشهد به کلات واقع شده است و بیش از 150 هکتار از اراضی آن زیر کشت گل محمدی قرار دارد. این روستا از محوری‌ترین روستاهای اطراف مشهد به شمار آمده و تقویت جاذبه‌های آن می‌تواند این نقطه را به عنوان یک جاذبه گردشگری معرفی نماید. 

   تعداد بازدید: 547
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .