•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 303
   کد: 197921
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
   مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تاکید کرد؛

   جمع آوری زباله گردها درحیطه وظایف قانونی شهرداری نیست / نظارت بر انبارهای نگهداری زباله های بازیافتی خارج از محدوده شهری برعهده شهرداری نیست

   شهرداری مشهد تنها مجوز این را دارد که در صورت مشاهد زباله گردها، زباله های جمع آوری شده را از این افراد ضبط کند.
   جمع آوری زباله گردها درحیطه وظایف قانونی شهرداری نیست / نظارت بر انبارهای نگهداری زباله های بازیافتی خارج از محدوده شهری برعهده شهرداری نیست

   مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، با اشاره به انتشار برخی مطالب در شبکه های اجتماعی در خصوص بی توجهی شهرداری به جمع آوری زباله گردها به ویژه کودکان زباله گرد گفت: جمع آوری زباله گردها درحیطه وظایف قانونی شهرداری نیست.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، عباس حسن زاده، در این خصوص افزود: طبق قانون سازمان مدیریت پسماند شهرداری اجازه برخورد با افراد زباله گرد را ندارد و این موضوع نیاز به قانون و اجازه مقام قضایی دارد.
   وی اضافه کرد: شهرداری مشهد تنها مجوز این را دارد که در صورت مشاهد زباله گردها، زباله های جمع آوری شده را از این افراد ضبط کند.
   وی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند با 12 گشت بر نحوه جمع آوری زباله های خشک توسط پیمانکاران نظارت می کند اظهارکرد: از ابتدای سال 136 مورد از سوی گشت های بازرسی سازمان با خودروهای غیر مجاز جمع آوری زباله های بازیافتی برخورد قانونی انجام شده است.
   وی در خصوص برخورد با انبارهای نگهداری زباله های بازیافتی نیز تصریح کرد: طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماند کشور، جمع آوری و مدیریت پسماند محدوده شهری با شهرداری ها، حریم شهر تا روستا برعهده بخشداری ها و محدوده روستایی با دهیاری ها است.
   حسن زاده ادامه داد: تنها ۸ انبار پردازش مواد بازیافتی پیمانکاران تحت نظارت سازمان فعالیت می کند و مابقی انبارها هیچگونه ارتباطی به سازمان ندارد .
   مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد افزود: چنانچه انبارهای غیر مجاز در محدوده خدماتی باشند به استناد کمسیون بند بیست پلمپ و تعطیل می گردند ولیکن در خارج از محدوده شهرداری مسئولیت قانونی جهت برخورد ندارد، لذا بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط باید در این خصوص ورود پیدا کنند.
   وی گفت: هم اکنون هم کار پردازش مواد بازیافتی در انبارهای پیمانکاران تحت نظارت سازمان از زمان شیوع بیماری کرونا متوقف شده و تازمانی که پروتکل های بهداشتی اجازه فعال شدن پردازش مواد بازیافتی را در انبارهای مربوطه را ندهد کار پردازش در این انبار ها متوقف خواهد بود.
   مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد ادامه داد: در حال حاضر نیز شهرداری مشهد برای کمک به افرادی که در این انبارها کار می کرده اند اقدام به توزیع کارت هدیه و بسته های معیشتی میان آنها کرده است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 303
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .