شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۵۵ ۱۱۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2LLZitix2q/YsNixINiq2YLYp9i32Lkg2LrZitix2YfZhdiz2LfYrSDYrtmE2YrYrCDZgdin2LHYsyDYqtinINmG2YrZhdmHINmF2LHYr9in2K8g2YXYp9mH

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود خبر داد؛

بهره برداری از زیرگذر تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس تا نیمه مرداد ماه

شهردار مشهد گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس را در سه فاز تفکیک کرده ایم؛ فاز اول (زیرگذر)، فاز دوم (سطح صفر و میدان) و فاز سوم (روگذر و سطح مثبت یک) و برای رهایی از ترافیک فعلی انشاالله تا نیمه مرداد ماه زیرگذر در اختیار شما همشهریان قرار می گیرد و تا مهرماه فاز دوم که میدان است، به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در پست اینستاگرامی خود درباره تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس می نویسد؛

احداث تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس در تکمیل حلقه های ارتباطی و مفصل تقاطع چهار سطحی آزادگان و البته کمک به توسعه زیرساخت های شمال غرب و غرب مشهد، با توجه به سرعت پیشرفت اسکان شهروندان در این منطقه، یک امر ضروری بود.

در طول هشت ماه گذشته تلاش شد تا این پروژه با سرعت حداکثری اجرا شود و بتوانیم هم از بار ترافیک بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کم کنیم و هم برای ساکنین مناطق الهیه و مجیدیه، یک‌راه دسترسی جدید و روان ایجاد شود.

بعضی از همشهریان در کامنت ها پیگیر زمان بهره‌برداری بودند که احتمالاً دلیل اصلی آن ترافیک ایجادشده در مسیر تقاطع چهار سطحی آزادگان تا تقاطع خلیج‌فارس است، زیرا خود من نیز چندین بار در ترافیک این مسیر به‌ویژه در زمان شب، معطل مانده‌ام که بابت این گرفتاری از اهالی منطقه و همشهریان عذرخواهی می‌کنم.

این پروژه را در سه فاز تفکیک کرده‌ایم؛ فاز اول (زیرگذر)، فاز دوم (سطح صفر و میدان) و فاز سوم (روگذر و سطح مثبت یک) و برای رهایی از ترافیک فعلی انشا الله تا نیمه مردادماه زیرگذر در اختیار شما همشهریان قرار می‌گیرد و تا مهرماه فاز دوم که میدان است به بهره‌برداری می‌رسد.

در برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده فاز سوم در کوتاه‌مدت پیش‌بینی‌نشده ولی زیرساخت و پایه‌های آن احداث می‌شود و پل روگذر در آینده و بر اساس نیازهای ترافیکی آتی احداث خواهد شد.

تقاطع غیر هم‌سطح خلیج‌فارس از آن دسته پروژه‌هایی است که توسط همکارانم در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با مدل تأمین مالی نقد و غیر نقد انجام‌شده و به آقای حاتمی و همکاران ایشان از این بابت خدا قوت می‌گویم. از آقای کاظمی و همکاران ایشان در معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک بابت زحماتشان در اجرای پروژه تشکر می‌کنم.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده: