جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ۰۰:۰۰ ۱۲۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
  • حوزه شهردار
چچ
2KrZiNmE2YrYryDYqNix2YIg2KfYsiDYp9mG2LHamNmKINiu2YjYsdi02YrYr9mKINiv2LEg2YPYp9ix2K7Yp9mG2Ycg2YbZiNii2YjYsdmK

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود خبرداد؛

تولید برق از انرژی خورشیدی در کارخانه نوآوری

شهردار مشهد گفت: سیر تکامل کارخانه نوآوری به همت خانم مهربان و همکاران ایشان در معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد داره صورت میگیرد. در این مرحله استفاده از پنل های خورشیدی بر روی سقف کارخانه در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با نصب ۴۰۵ پنل خورشیدی و ساخت نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک، می توانیم در سال ۲۲۰ هزار کیلووات برق تولید و در اختیار شرکت برق قرار بدهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در پست اینستاگرامی خود درباره منابع خورشیدی می نویسد؛

اگر به یاد داشته باشید، چند وقت گذشته راجع به کارخانه نوآوری مشهد صحبت کردم. همچنین راجع به دستاوردهای خود در حوزه انرژی خورشیدی هم نکاتی را خدمتتان در پست دیگری عرض کردم، دستاوردهایی که باعث شد تا در ششمین جشنواره ملی مدیریت انرژی شهرداری مشهد جایگاه دوم را در حوزه استفاده از منابع خورشیدی در کشور کسب کند.

بنا دارم امشب هم درباره کارخانه نوآوری و اقدام ویژه ای که در آن شروع کرده ایم خدمتتان گزارش بدهم. در ابتدا باید یادآوری کنم که شعار ما در کارخانه نوآوری مشهد از ابتدا به آینده خوش آمدید بوده و سعی میکنیم اقدامات ما نیز در راستا این شعار باشد.

سیر تکامل کارخانه نوآوری به همت خانم مهربان و همکاران ایشان در معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد داره صورت میگیرد. در این مرحله استفاده از پنل های خورشیدی بر روی سقف کارخانه در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با نصب ۴۰۵ پنل خورشیدی و ساخت نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک، می توانیم در سال ۲۲۰ هزار کیلووات برق تولید و در اختیار شرکت برق قرار بدهیم.

بدون تردید در این اوضاع و احوال اقتصادی و البته مشکلات تامین انرژی که با آن رو به رو هستیم، استفاده از انرژی خورشیدی میتواند اتفاق مهم و دستاورد ویژه ای باشد و در یک بازه زمانی بلندمدت می تواند منجر به خودکفایی در تولید و مصرف انرژی مورد نیازما هم باشد.

در تعامل با شرکت برق خراسان رضوی، فعلا برق تولید شده در اختیار آن ها قرار می گیرد اما امیدوارم به زودی شاهد این باشیم که این پنل ها برق لازم برای کارخانه نوآوری را تامین کنند. در این حالت، این اقدام نوآورانه در کارخانه نوآوری، جذابیتی دوچندان پیدا میکند.

پی نوشت: در چند وقت گذشته پیام ها و صحبت های مختلفی رو شنیدم که گلایه هایی درباره بهره برداری از کارخانه نوآوری داشتند. بابت همه انتقادات که قشر خلاق و نوآور شهرمان که این روزها ساکن کارخانه نوآوری و در این روزهای گرم، با سختی هایی در کارخانه مواجه شدند، از آنان صمیمانه عذرخواهی میکنم. تمام نکاتی که درباره سیستم سرمایشی وموضوع تابش مستقیم نور خورشید مطرح شده، در دست اقدام است و انشاء الله هر دو موضوع، به صورت کامل برطرف می شود تادغدغه این عزیزان به زودی مرتفع شود.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده: