شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۰ ۵۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINio2KfYsdi0INix2q/YqNin2LEg2KjYp9ix2KfZhiDZh9mF2LHYp9mHINio2Kcg2LHYudiv2YjYqNix2YIg2K/YsSDYp9iz2KrYp9mG

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی بارش رگبار باران همراه با رعدوبرق در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان،ازجمله شهرستان مشهد احتمال بارش پراکنده رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد نسبتا شدید و برای نواحی غرب،شمال و مرکز استان احتمال ایجاد آبگرفتگی را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی،با توجه به بررسی نقشه ها و مدلهای هواشناسی،کماکان و بتناوب تا ظهر یکشنبه شاهد بارش های رگباری گاهی توأم با رعدوبرق (در نواحی مستعد بارش تگرگ) خواهیم بود که امشب و فردا، با توجه به میزان بارش ها، خصوصا برای بخشهایی از غرب ، شمال و مرکز استان، آبگرفتگی و احتمال ایجاد سیلاب پیش بینی می شود. ضمن اینکه در ساعات بعدازظهر با افزایش سرعت وزش باد بویژه در مناطق بادخیز گاهی وزش باد شدید توأم با گردوخاک خواهد بود. بعدازظهر یکشنبه ، با کاهش ناپایداری ها و ابرناکی ، افزایش نسبی دما رخ خواهد داد .

طی 24 ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای 15 درجه سانتیگراد خنک ترین و داورزن با بیشینه دمای 38درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 20 و 34 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز شنبه شهرستان مشهد،قسمتی ابری تا ابری در برخی ساعات رگبار باران توأم با رعدوبرق گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود،دمای هوای امروز مشهد در سردترین زمان 21 درجه سانتیگراد که در گرمترین زمان به 32درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: