سه شنبه, ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۱ ۵۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmI2LLYtCDYqNin2K8g2LTYr9mK2K8g2YfZhdix2KfZhyDYqNinINqv2LHYr9mI2K7Yp9mDINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی وزش باد شدید همراه با گردوخاک در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد ادامه روند افزایش دمای هوا همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه با گردوخاک و برای نواحی شمالی و کوهستانی رگبار پراکنده باران را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با توجه به تحلیل نقشه ها و تصاویر هواشناسی، امروز و فردا گاهی رشد موقتی ابر و وزش باد پدیده جوی غالب است که در برخی نقاط به ویژه مناطق بادخیز شرق و جنوب استان وزش باد نسبتا شدید موقتی با گردوخاک توأم خواهد بود. در سه روز پایانی هفته (چهارشنبه تا جمعه) به تناوب افزایش سرعت باد (پاره ای نقاط وزش باد شدید) و افزایش ابرناکی در سطح استان و همچنین رگبار پراکنده باران خصوصا در نواحی شمالی و برخی نقاط غربی استان پیش‌بینی می شود. ضمن اینکه طی سه روز آینده تغییرات دمایی در استان قابل ملاحظه نخواهد بود.

در24 ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای 16 درجه سانتیگراد خنک‎ترین و مه‌ولات با بیشینه دمای41 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 23 و 34 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز سه شنبه شهرستان مشهد، صاف تا قسمتی ابری در ساعات بعدازظهر افزایش سرعت باد پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در سردترین زمان،22درجه سانتیگراد که در گرمترین زمان به 36 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: