دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ۴۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINm+2KfZitiv2KfYsdmKINmH2YjYp9mKINqv2LHZhSDZiCDZiNiy2LQg2KjYp9ivINmG2LPYqNiq2Kcg2LTYr9mK2K8g2YfZhdix2KfZhyDYqNinINqv2LHYr9mI2K7Yp9mDINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی پایداری هوای گرم و وزش باد نسبتا شدید همراه با گردوخاک در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، پایداری هوای گرم و وزش باد نسبتا شدید همراه با گردوخاک و برای نواحی شمالی افزایش ابر با احتمال بارش رگبار باران را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، تحلیل نقشه‌ها و تصاویر ماهواره هواشناسی، آسمان استان در 72 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری و پدیده غالب، افزایش سرعت وزش باد خواهد بود که در نواحی بادخیز همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. ضمن اینکه امروز در نواحی شمالی افزایش ابرناکی در ساعات بعدازظهر می‌تواند با رخداد رعدوبرق و گاهاً بارش‌های رگباری در ارتفاعات هزار مسجد باشد. روزهای انتهایی هفته (چهارشنبه و پنج‌شنبه) در نیمه شمالی بارش‌ها و سرعت وزش باد در نواحی بادخیز وسعت و شدت بیشتری خواهند داشت.

طی 24 ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای 16 درجه سانتیگراد خنک‌ترین و مه‌ولات با بیشینه دمای41 درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 21 و 35 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز دوشنبه شهرستان مشهد، صاف بعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در سردترین زمان 21 درجه سانتیگراد که در گرمترین زمان به 36 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: