چهارشنبه, ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۴۷ ۱۱۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • مالی، پشتیبانی
چچ
2KzYsNioIDEzMjcg2YXZitmE2YrYp9ix2K8g2KrZiNmF2KfZhiDYp9mI2LHYp9mCINmF2LTYp9ix2YPYqiDYr9ixINiz2KfZhCA5OS8gMjUwINmF2YrZhNmK2KfYsdivINiq2YjZhdin2YYg2KfZiNix2KfZgiDZhdi02KfYsdmD2Kog2KjYsdin2Yog2KjYp9mB2Kog2YHYsdiz2YjYr9mHINit2LHZhSDZhdi32YfYsSDYr9ixINiz2KfZhCAxNDAw

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

جذب 1327 میلیارد تومان اوراق مشارکت در سال 99/ 250 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده حرم مطهر در سال 1400

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد،گفت: در سال 99 و در دو مرحله یک هزار و 327 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده، خط سه قطار شهری و توسعه ناوگان اتوبوسرانی جذب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع اوراق مشارکت در کشور و متقاضیان بسیار، فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت روند پیچیده و طولانی دارد.
وی افزود: در بحث دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت در سال 99 در یک مرحله موفق به دریافت مجوز 327 میلیارد تومان اوراق مشارکت با پرداخت 50 درصد از سود و اصل اوراق از سوی دولت برای بافت فرسوده شدیم که این اوراق در اوایل سال 99 منتشر شد.
حاتمی به دریافت مجوز انتشار 1000میلیارد تومان اوراق مشارکت در روزهای پایانی سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: از ماه های قبل پیگیری ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت آغاز و جلسات زیادی با سازمان برنامه وبودجه کشور برگزار شد.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: در پی این تلاش ها خوشبختانه موفق شدیم 19 اسفند ماه مجوز سازمان مدیریت برنامه وبودجه کشور را برای انتشار 1000میلیارد تومان اوراق مشارکت با تعهد پرداخت 50 درصد از اصل وسود اوراق توسط دولت را دریافت کنیم.
وی اضافه کرد: همزمان با پیگیری ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت با بانک ها نیز برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق نیز وارد مذاکره شدیم که با توجه به راغب نبودن بانک ها برای انتشار اوراق تلاش زیادی انجام شد تا سرانجام بانک صادرات به عنوان بانک عامل انتخاب شد.
حاتمی با بیان اینکه هرساله بسیار تلاش کرده ایم تا انتشار اوراق مشارکت به پایان سال منتهی نشود اما این موضوع تا کنون میسر نشده است، گفت: با توجه به این موضوع و با پیگیری های بسیار ساعت 6 روز 28 اسفند موفق به دریافت مجوز انتشار 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت از بانک مرکزی شدیم.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد عنوان کرد: به دنبال آن ساعت 12 انتشار اولیه بخشی از 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت که 700 میلیارد تومان برای خط سه قطار شهری و 300 میلیارد تومان دیگر برای توسعه ناوگان توبوسرانی است منتشر شد.
وی با تاکید براینکه باقی مانده اوراق نیز در مراحل بعدی منتشر خواهد شد، اظهار کرد: در مجموع در سال 99 در یک مرحله 327 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده حرم مطهر و در مرحله دیگر 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط سه قطر شهری و ناوگان اتوبوسرانی جذب شده است.
حاتمی ادامه داد: در حال حاضر برای سال 1400 نیز پیگیر استفاده از ظرفیت انتشار اوراق مشارکت هستیم که تاکنون سهم 250 میلیارد تومانی شهرداری مشهد از اوراق مشارکت برای بافت فرسوده مشخص شده است که به دنبال افزایش سهم مشهداز این بخش هستیم.
مجید خبیری 

آدرس کوتاه شده: