دوشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ۹۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • شهرسازی و معماری
چچ
ایجاد زمینه برگزاری مناقصه برای پروژه های شهری توسط حوزه طراحی و مطالعات معاونت شهرسازی و معماری

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خبرداد؛

ایجاد زمینه برگزاری مناقصه برای پروژه های شهری توسط حوزه طراحی و مطالعات معاونت شهرسازی و معماری

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: هر ساله حوزه طراحی و مطالعات معاونت شهرسازی و معماری، پروژه های سال آتی را بررسی می کند و زمینه تهیه اسناد برگزاری مناقصه را فراهم کرده و برای اجرا در اختیار معاونت تخصصی و مربوطه قرار می دهد و در روند اجرا نیز حتی المقدور نظارت عالیه خواهد داشت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در خصوص نحوه پاسخگویی به شهروندان در رابطه با طرح های تفصیلی در سال آینده، اظهار کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته؛ امید داریم در سال 1400 در اکثر حوزه های هفتگانه شهری، طرح های تفصیلی آن به تصویب رسیده باشد و پاسخگویی برای صدور پروانه های ساختمان بر اساس طرح های تفصیلی صورت گیرد.
وی افزود: بدیهی است که حوزه هایی که طرح های تفصیلی آن تاکنون مسیر نهایی تصویب را طی نکرده باشند، همچنان مطابق با طرح تفصیلی قدیم و شیوه نامه ابلاغی پاسخگویی می شوند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد: تلاش شهرداری بر این است که طرح های تفصیلی مناطق 12 گانه و ثامن هرچه سریع تر مسیر قانونی طرح تصویب را نهایی کنند تا با سیستمی نمودن طرح های تفصیلی مصوب، هر شهروند از حقوق قانونی خود مطلع باشد و فرآیند پاسخگویی با سرعت بیشتری صورت گیرد.
حسین نژاد در خصوص نحوه انجام پروژه های عمرانی در شهر، تصریح کرد: هر ساله حوزه طراحی و مطالعات معاونت شهرسازی و معماری، برای پروژه های سال آتی مشاوری را انتخاب کرده و پس از تصویب طرح، زمینه تهیه اسناد برگزاری مناقصه را فراهم کرده و در اختیار معاونت تخصصی و مربوط برای اجرا قرار می دهد و در روند اجرا نیز حتی المقدور نظارت عالیه نیز خواهد داشت.
غزاله شهیدی

منبع: