پنجشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹ ۲۸۹۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • مالی، پشتیبانی
چچ
2KrYqNiv2YrZhCDZiNi22LnZitiqINmH2YXZhyDZhtmK2LHZiNmH2KfZiiDYp9iz2KrYrtiv2KfZhSDZhdmI2YLYqiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYqNmHINm+2YrZhdin2YbZiiA=

در جلسه «تجلی خدمت» عنوان شد؛

تبدیل وضعیت همه نیروهای استخدام موقت شهرداری مشهد به پیمانی

مظلوم‌تر از کارمندان و کارگران شهرداری در کشور وجود ندارد. همکاران ما تا چندی قبل هنوز بر اساس نظام منسوخ شده هماهنگ پرداخت حقوق دریافت می‌کردند که با حمایت شورای شهر هم‌ترازی حقوق انجام شد تا شاهد رفع دریافتی 30 درصد کمتر پرسنل شهرداری نسبت به سایر دستگاه‌ها باشیم.

معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس از اصلاح قرارداد کلیه نیروهای استخدام موقت شهرداری به پیمانی و پایان این نوع قرارداد در شهرداری مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خدمت، محمد آذری در جلسه «تجلی خدمت» که به مناسبت ایام دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت مدیریت منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه و با حضور جمعی از کارکنان سازمان ها و مناطق برگزار شد، اظهار کرد: در مجموعه‌ای مشغول فعالیت هستیم که روزانه با جمع کثیری از ساکنان 3 میلیون نفری مشهد و همچنین جمعیت 25 میلیون نفری زائران رضوی سر و کار داریم.
وی افزود: خدمتگزاری پرسنل شهرداری مشهد در سطح کشور زبان‌زد است. اعتقاد دارم نوکری مردم بدون نوکری همکاران اتفاق نمی‌افتد، باید ابتدا همکار شاداب و بدون مشکل معیشتی داشته باشیم سپس از این همکاران توقع خدمت بی‌منت به مردم را داشته باشیم.
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به اینکه ما بنایمان را توجه ویژه به پرسنل شهرداری گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: پرسنل حوزه معاونت مالی و اداری و همچنین منابع انسانی باید نوکری همکارانشان در مجموعه را کنند.
آذری ادامه داد: در ابتدای کار با بیش از 300 نفر از پرسنل شهرداری ملاقات عمومی داشته و با احصای مشکلات به دنبال حل آنها برآمدم زیرا معتقدم تفاوت لازمه کار است اما تبعیض نه.
رییس شورای استخدامی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بر اساس همین اعتقاد به تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری ورود پیدا کردیم، تصریح کرد: تعدادی از بهترین همکارن ما مستخدم موقت و بلاتکلیف بودند که با عملیاتی نمودن مصوبه شورای استخدامی شهرداری که در سال 94 صورت گرفت، قرارداد این دسته به پیمانی شهرداری تبدیل شد و دیگر در شهرداری مشهد قرارداد استخدام موقت نداریم.
وی با اشاره به کاهش تعداد ردیف‌های استخدامی پرسنل شهرداری از 17 به 5، افزود: تعدادی از نیروهای شهرداری نیز قرارداد کارگری موقت داشتند که تبدیل به کارگری دائم شدند.
مظلوم‌تر از کارگران و کارمندان شهرداری در کشور وجود ندارد
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: مظلوم‌تر از کارمندان و کارگران شهرداری در کشور وجود ندارد. همکاران ما تاکنون بر اساس نظام منسوخ شده هماهنگ پرداخت حقوق دریافت می‌کردند که با حمایت شورای شهر هم‌ترازی حقوق انجام شد تا شاهد رفع دریافتی 30 درصد کمتر پرسنل شهرداری نسبت به سایر دستگاه‌ها باشیم.
آذری با تاکید بر اینکه هیچ خستی در حق و حقوق پرسنل شهرداری به خرج نمی‌دهیم، عنوان کرد: در بحث رفاهی پرسنل نیز ورود پیدا کرده و با ابتکار به خرج داده شده، صندوق قرض‌الحسنه همکاران را تشکیل دادیم که با بکارگیری 18 میلیارد تومان منابع جمع‌آوری شده از همکاران تاکنون یک هزار و 800 وام قرض الحسنه 10 میلیون تومانی به پرسنل پرداخت کرده‌ایم.
وی با بیان این مطلب که نانی که می‌توانیم در سفره همکارن قرار دهیم چرا سفره‌اش را جای دیگری پهن کنیم، تصریح کرد: بعد از این دهه فاطمیه، با برگزاری جلسه ای برای سهامداران صندوق ذخیره کارکنان سود سهام این افراد پرداخت می‌شود.
افتتاح مرکز پزشکی شماره 2 شهرداری مشهد در سال جاری
معاون اداری و مالی شهرداری مشهد مقدس گفت: توانسته‌ایم توسط صندوق ذخیره کارکنان جایگاه‌های به گل نشسته سی ان جی را به سود دهی برسانیم که این مهم به عنوان الگویی در سطح کشور مطرح است. در حوزه بیمه نیز افزون بر یک میلیارد تومان سود بیمه‌های شهرداری در اختیار بیمه‌ها قرار می‌گرفت که حال این رقم به سبد خانواده شهرداری بازگشته است.
آذری افزود: مرکز شماره 2 پزشکی شهرداری مشهد در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و احداث مراکز پزشکی شماره 3 و 4 نیز سال آینده آغاز می‌شود. امسال بیمه طلایی را نیز از طریق مرکز پزشکی شهرداری انجام دادیم که مازاد بیمه‌ای آن یا صرف احداث مراکز پزشکی شده و یا به صورت تخفیف درمانی به پرسنل بازخواهد گشت.
احمد پورمنفردی

منبع:
آدرس کوتاه شده: