پنجشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۵۳ ۵۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • آخرین اخبار کرونا ویروس
  • خدمات شهری
چچ
تشریح اقدامات پیشگیرانه در ایستگاه های آتش نشانی مشهد

همزمان با پیک چهارم شیوع کرونا صورت گرفت؛

تشریح اقدامات پیشگیرانه در ایستگاه های آتش نشانی مشهد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از انجام اقدامات موثر بهداشتی در راستای صیانت از سلامت پرسنل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، در بین جمعیتی بالغ بر هزار و ۷۰۰ نفر در ایستگاه های ٥٣ گانه عملیاتی همزمان با اعلام وضعیت قرمز در شهر مشهد و پیک چهارم شیوع این بیماری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آتشپاد مسعود ظهوریان با بیان این مطلب، اظهار کرد: این سازمان با جمعیتی بالغ بر هزار و ۷۰۰ نفر در ایستگاه های ٥٣ گانه و زندگی شیفتی آتش نشانان در کنار یکدیگر و احتمال بیشتر ابتلا به این ویروس را دارد.

وی افزود: همزمان با اعلام وضعیت قرمز مشهد و پیک چهارم شیوع کرونا این سازمان با انجام اقدامات عملی و ارائه مطالب و دستورالعمل های بهداشتی به همکاران، گام هایی را برای صیانت پرسنل و آگاهی بخشی آتش نشانان در زمینه مراقبت های بهداشتی برداشته است و پیرو ابلاغ مصوبات جلسات کمیته پیشگیری از شیوع بیماری در روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان، تلاش شده تا از شیوع این بیماری در محیط ایستگاه های آتش نشانی جلوگیری شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: علاوه بر این اقدامات، برگزاری اجتماعات گروهی در ایستگاه ها و انجام برخی برنامه های غیر اضطراری در ایستگاه ها محدود شد که خوشبختانه آتش نشانان در خصوص رعایت بهداشت فردی، فوق العاده عمل کردند.

آتشپاد ظهوریان خاطرنشان کرد: به منظور سازماندهی و توزیع یکپارچه اقلام بهداشتی ویژه پیشگیری از شیوع کرونا، نمایندگان اداره ایمنی و سلامت تحت عنوان "سفیران سلامت" ضمن مراجعه ایستگاه ها، توصیه های بهداشتی لازم را به آتش نشانان ارائه می دهند و اقدام به اخذ تست PCR از پرسنل عملیاتی در ایستگاه های منتخب با رایزنی و هماهنگی مرکز بهداشت استان نیز انجام شده است.

وی اضافه کرد: ضدعفونی محیط داخلی ایستگاه ها، آشیانه، تجهیزات و خودروها با مواد مخصوص ضدعفونی شده و آماده باش کامل و حضور کارشناس کشیک در خصوص خدمات دهی و تست سلامت پرسنل شیفت ایستگاه های عملیاتی از دیگر اقدامات این سازمان برای صیانت همه جانبه از سلامت همکاران می باشد.

آتشپاد ظهوریان گفت: همچنین کارشناس اداره ایمنی و سلامت این سازمان با هماهنگی با مرکز بهداشت استان و واحد مبارزه با بیماری ها در خصوص بروز رسانی آیین نامه های بهداشتی مقابله با کرونا و گذراندن دوره آموزشی نحوه اخذ PCR اقدامات موثری انجام داده اند و علاوه بر ایستگاههای عملیاتی بازدید های مستمر و روزانه کارشناسان ایمنی از تمامی طبقات ساختمان های اداری جهت کنترل رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارکنان اداری نیز در حال انجام است و در کنار این بازدیدها توزیع ماسک و محلول ضد عفونی و غربالگری و اخذ تست سلامت از پرسنل ستادی نیز انجام می شود.

منبع: