سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۷ ۷۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
ساخت اولین سریال بلند رئال عروسکی برای نمایش در شبکه سراسری

با هدف آموزش فرهنگ شهروندی محقق شد؛

ساخت اولین سریال بلند رئال عروسکی برای نمایش در شبکه سراسری

به همت اداره آموزش فرهنگ شهروندی اولین سریال بلند رئال عروسکی برای نمایش در شبکه سراسری کودک (نهال) در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، این سریال با هدف آموزش غیرمستقیم مفاهیم شهروندی ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ سال در ۳۰ قسمت بیست دقیقه ‌ای در حال تصویر برداری و ساخت است.

در این سریال در کنار اتفاقات جذاب، هیجانی و همراه با طنز، مفاهیم فرهنگ شهروندی شامل تفکیک زباله، حفظ محیط زیست مباحث ترافیک و ایمنی، همسایه ‌داری، مشارکت در شهر، اتحاد و همدلی، هویت شهری، حس تعلق به مکان زندگی و پاسداری از آن و... گنجانده شده است.

پیوستگی موضوعات استفاده شده در داستان و جذابیت آن‌ ها از مهم ‌ترین رکن‌ های ساخت این مجموعه هست و تمامی مفاهیم به صورت تجربی و به دور از هرگونه فضای دیکته‌ای و دستوری به مخاطب منتقل می ‌شود.

شخصیت اصلی این سریال، پسربچه‌ ای به نام امید است که در یک سانحه در اثر نیش پشه، بیهوش شده و وارد فضای حشرات حاضر در یک باغ می ‌شود. زندگی در این فضا و در کنار حشرات و طبیعت، نکات آموزنده‌ ای را برای امید به ارمغان می‌ آورد.

گفتنی است این پروژه بزرگ اولین سریال رئال عروسکی است که در ۳۰ قسمت برای نمایش در شبکه سراسری کودک (نهال) توسط اداره آموزش فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ساخته می‌ شود.

منبع: