•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 560
   کد: 186345
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم روز "آمار و برنامه‌ریزی":

   حوزه برنامه‌ریزی، مغز متفکر مدیریت شهری است

   فعالیت این حوزه نباید صرفا به تدوین یک برنامه و گام برداشتن در یک مسیر مشخص محدود شود چرا که حوزه برنامه‌ریزی، مغز متفکر مدیریت شهری است.
   حوزه برنامه‌ریزی، مغز متفکر مدیریت شهری است

   رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به اینکه برخی از زیر مجموعه های مدیریت شهری توجهی به حوزه برنامه‌ریزی ندارند، گفت: این درحالی است که حوزه برنامه‌ریزی، مغز متفکر مدیریت شهری است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی در همایش روز "آمار و برنامه ریزی" که با حضور شهردار مشهد و معاونان و مدیران شهری برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: بر این اساس حوزه ارزیابی عملکرد شهرداری باید محکم تر و قوی‌تر به این مسائل ورود پیدا کند زیرا یکی از بحران‌های شهرداری همین موضوع است که برخی مجموعه‌ها، برنامه‌محوری را درک نکرده‌اند.
   وی اضافه کرد: شورای پنجم شهر مشهد وعده‌های مختلفی را به شهروندان داده و روی چند موضوع و محور نیز توجه ویژه‌ای داشته‌ است، بر همین اساس در گفت و گوهایی که در تدوین برنامه عملیاتی انجام شد، تاکید داشتیم که تمرکز بر وعده های داده شده پررنگ ‌تر باشد و در برنامه‌ریزی‌ها از این اهداف فاصله نگیریم.
   وی با بیان اینکه در زمان فعالیت شورای اول شهر مشهد، دغدغه اصلی، افرایش توان تخصصی شهرداری در حوزه شهرسازی و عمرانی بود، اظهارکرد: اکنون با تدوین چند برنامه، باید به سمت تقویت و توانمندسازی هرچه بیشتر نیروهای انسانی حوزه برنامه‌ریزی حرکت کنیم.
   وی تصریح کرد: فعالیت این حوزه نباید صرفا به تدوین یک برنامه و گام برداشتن در یک مسیر مشخص محدود شود چرا که حوزه برنامه‌ریزی، مغز متفکر مدیریت شهری است.
   رییس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به بازدید خود از برخی مناطق و سازمان‌ها، گفت: در برخی از این مجموعه‌ها، نگاه حاکم از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و در نقش مغز متفکری که به نمایندگی از مرکز به ایفای نقش بپردازد، نیست.
   گندمی افزود: در برخی، برنامه‌ریزی بسیار مورد تاکید و توجه و در متن اصلی قرار گرفته ولی در بعضی بخش‌ها، این حوزه نقش آفرینی دقیقی ندارد و همین امر سبب شده تا شورای شهر و شهرداری آمار متقن و صحیحی در اختیار نداشته باشد که بتواند براساس آنها برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را انجام دهد.
   وی با بیان اینکه یکی از بحران‌های شهرداری این است که برخی از مجموعه های شهرداری برنامه‌محوری را درک نکرده‌اند و تابع برنامه نیستند، تصریح کرد: حوزه مدیریتی و در راس آنها، شهردار باید در جهت رفع این بحران چاره‌اندیشی کنند و مدیران به سمتی هدایت شوند که سازمان استراتژی‌محور در دستورکار قرار گیرد.
   مجید خبیری 

   کلید واژه ها: برنامه - آمار - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 560
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .