•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 484
   کد: 186189
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد؛

   اختیارات شورا را محدودتر نکنید

   : در صورت تصویب این لایحه با توجه به برخی از بندهای جدیدی که در آن لحاظ شده است، اختیارات شوراهای شهر و روستا محدودتر خواهد شد.
   اختیارات شورا را محدودتر نکنید

   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد با انتقاد از لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده گفت: اگر این لایحه در مجلس تصویب شود اختیارات شوراها کاهش پیدا می کند لذا از مجلس می خواهیم اختیارات شورای اسلامی شهر را محدودتر نکند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی زاده در ابتدای هفتاد ششمین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت روز 13 آبان، روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی به اقدامات انجام شده در دهه پایانی صفر اشاره کرد و افزود: تمامی دست اندرکاران مدیریت شهری، به ویژه مردم مشهد در ایام دهه پایانی صفر و استقبال از زائران پیاده سنگ تمام گذاشتند که جای تقدیر دارد.
   وی به بررسی لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره و اظهار کرد: در صورت تصویب این لایحه با توجه به برخی از بندهای جدیدی که در آن لحاظ شده است، اختیارات شوراهای شهر و روستا محدودتر خواهد شد.
   موحدی زاده با بیان اینکه با تصویب این لایحه در مجلس محدوده قانونگذاری شوراها و اختیارات در وضع عوارض محدود می‌شود، تصریح کرد: بنابراین از نمایندگان مجلس و وزارت کشور می خواهیم که با رایزنی جلوی محدود تر شدن اختیارات شوراها را بگیرند.
   نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: شهرداری‌ها از محل عوارض اداره می‌شوند و این در حالی است که در صورت تصویب لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده باید تمام شوراها مصوبات مربوط به عوارض را جهت تایید به مرکز ارسال کنند که این کاری غیرمنطقی است و پاسخگو نیز نخواهد بود.
   وی با تاکید بر اینکه هر شهر و منطقه‌ای درآمد و شرایط ویژه خود را دارد، گفت: بر همین اساس شوراهای هر منطقه با توجه به این شرایط عوارض را وضع می‌کنند لذا این تفاوت ها نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه یک حُسن است.
   موحدی زاده ضمن اشاره به اینکه شوراها پل ارتباطی میان مردم و نظام هستند، افزود: بنابراین نه تنها شوراها نباید تضعیف شوند بلکه باید اختیارات آنها افزایش پیدا کند، لذا نمایندگان مجلس باید توجه داشته باشند، عواقب کاهش اختیارات شوراها دامن گیر خودشان نیزخواهد شد.
   *** کلید توسعه شهرها یادگیری است
   همچنین شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به عنوان ناطق پیش از دستور هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به 13 آبان روز داشن آموز با تاکید بر لزوم مقابله با استکبار جهانی و آمریکا اظهارکرد:  مدیران محلی و منطقه ای به این درک رسیده اند که آینده موفق وابسته به توسعه سرمایه انسانی و اجتماعی و شهروندان آگاه است که کلید این توسعه یادگیری است.
   وی به شهر مشهد به عنوان شهر یادگیرنده اشاره و اضافه کرد: شهر یادگیرنده تلاش می کند راه حل های محلی برای چالش محلی فراهم کند و روش های جدید اصول سازمان یافته یادگیری مادام‌العمر را از طریق سیاست ها و فعالیت های همه ذی نفعان فراهم کند.
   رمارم گفت: باید این امکان برای شهروندان که هرکجا، هر زمانی در مترو، پارک، خیابان و مرکز خرید و سایر مکان ها یادبگیرند فراهم شود.
   عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد ادامه داد: ایجاد یادگیری مادام‌العمر نیازمند رشد شبکه های شهروندان یادگیرنده است که همه نهادهای اداره کننده درباره آن مسئولیت دارند.
   وی افزود: شهرداری ها در شهر یادگیرنده، نقش رهبری، هماهنگی، توسعه استراتژی، تخصیص منابع شهر یا منطقه را به عنوان یک سازمان یادگیرنده دارند.
   وی گفت: پشتیبانی از یادگیرندگی و بازاریابی شهر یادگیرنده، حذف موانع، بسیج ذی نفعان، ایجاد فرهنگ یادگیری، شهروندی فعال، انجام پژوهش، ایجاد مسئولیت جهانی و فراهم کردن امکان دسترسی برای همه را نیز شهرداری بر عهده دارد.
   مجید خبیری  

   تعداد بازدید: 484
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .