•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 553
   کد: 184348
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
   معاون شهردار و رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد؛

   اولویت کاروان خدام الحسین (ع) در نجف خدمت به زائران حسینی است/ اعزام 800 نفر پاکبان و اتوبوسران داوطلب با اولویت زیارت اولی ها

   معاون شهردار و رییس ستاد اربعین شهرداری مشهدگفت: با توجه به حجم بیشتر زائران در 4 الی 5 روز آخر رفت و روب در نجف به صورت سه شیفته انجام خواهد شد.
   اولویت کاروان خدام الحسین (ع) در نجف خدمت به زائران حسینی است/ اعزام 800 نفر پاکبان و اتوبوسران داوطلب با اولویت زیارت اولی ها

   معاون مالی پشتیبانی شهردار و رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد ضمن اشاره به اعزام کاروان خدام الحسین (ع) شهرداری مشهد به نجف تاکید کرد: اولویت کاروان اعزامی به نجف خدمات رسانی به زائران اربعین است نه زیارت.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی درگفت وگو با رادیو زیارت افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده پنجشنبه گذشته مراسم اذن عزا اربعین حسینی (ع) با حضورشهردار مشهد، تولیت آستان قدس و جمعی از مسئولان استانی به همراه پاکبانان و اتوبوسرانان اعزامی به نجف در حرم مطهر رضوی برگزار و صبح امروز نیز حدود 320 اتوبوسران و عوامل فنی و اجرایی به همراه 103 دستگاه اتوبوس با برگزاری مراسم بدرقه به نجف اشرف اعزام شدند.
   وی اضافه کرد: به کاروان اعزامی تاکید شده است که اولویت ما در نجف خدمت رسانی به زائران اربعین است و لذا وقت کمی برای زیارت دراختیار خواهند داشت.
   خواجه نائینی با بیان اینکه حدود 600 پاکبان برای رفت و روب و حدود 200 اتوبوسران برای جابه‎جایی زائران به نجف اشرف اعزام می شوند، اظهارکرد: این تعداد پاکبان و اتوبوسران از میان 3000 نفر داوطلب خدمت در نجف، 800 نفر با اولویت زیارت اولی ها انتخاب شده اند.
   وی تصریح کرد: در کنار اعزام حدود 600 پاکبان، 16 خودرو مکانیزه جمع آوری زباله نیز به نجف فرستاده شده است.
   معاون مالی پشتیبانی شهردار و رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد با اشاره به اینکه رفت و روب شهر نجف به دو بخش تقسیم شده است ادامه داد: بخش قدیمی نجف و معابر پیرامونی حرم مطهرامیر المومنین علی (ع) به شهرداری مشهد سپرده شده که پیش بینی می شود روزانه 160 تن زباله جمع آوری شود.
   وی گفت: با توجه به حجم بیشتر زائران در 4 الی 5 روز آخر رفت و روب در نجف به صورت سه شیفته انجام خواهد شد. همچنین امسال 100 اتوبوس در کنار سه اتوبوس پشتیبانی و امداد، کار جابه‌جایی زائران را در نجف انجام خواهند داد که پیش بینی می شود با توجه به سرویس دهی 24 ساعته اتوبوس ها حجم جابه‎جایی مسافر نسبت به سال گذشته به 2برابر افزایش پیدا کند.
   خواجه نائینی با بیان اینکه ستاد ملی اربعین دریافت کرایه از زائران را برای استفاده از اتوبوس مجاز کرده است، اضافه کرد: اما در راستای رفاه حال زائران سرویس دهی اتوبوس ها در نجف اشرف بصورت رایگان انجام خواهد شد.
   معاون مالی پشتیبانی شهردار ورئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد تصریح کرد: عراقی ها، هموطنان ایرانی به ویژه هم استانی ها وشهروندان مشهدی که طی چند سال گذشته برای مراسم اربعین به نجف و کربلا سفر کرده بودند از خدمات رسانی پاکبانان و اتوبوسرانان شهرداری مشهد بسیار راضی بودند که امیدواریم امسال نیز بتوانیم با ارائه خدمات مناسب شاهد رضایت بیشتر آنها باشیم.
   وی با تاکید بر اینکه هیچ هزینه اضافی به پاکبانان و اتوبوسرانان برای خدمات رسانی در نجف پرداخت نشده است گفت: تنها مبلغ بسیار محدودی برای خرید سوغات جهت خانواده های پاکبانان و اتوبوسرانان برای آنها در نظر گرفته شده است.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 553
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .