•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 518
   کد: 135156
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد در برنامه زنده رادیویی«شهر ما»:

   مسئولان باید باور داشته باشند بانوان کارآمد هستند/ نشاط و شادابی بانوان؛ اولویت شورای پنجم

   در حال حاضر بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند اما بر نیمه دیگر جامعه تاثیرگذار هستند که این مهم نباید از چشم مسئولان دور بماند.
   مسئولان باید باور داشته باشند بانوان کارآمد هستند/ نشاط و شادابی بانوان؛ اولویت شورای پنجم

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حال حاضر به دلیل رویکردهای سنتی حضور زنان در جامعه مغفول مانده اما مسئولان باید باور داشته باشند بانوان کارآمد هستند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهناز رمارم در برنامه زنده رادیویی «شهر ما» که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، در خصوص اولویت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم عنوان کرد: در حال حاضر اولویت‌های شهر به صورت عام است اما مهم‌ترین اولویت شفافیت مدیران شهری در عملکرد است.
   وی افزود: شورای اسلامی شهر مشهد دیگر اولویت‌هایی شامل نهادینه کردن مشارکت مردم، ارتقای بهره‌وری، نظارت بر عملکرد مدیران شهری و تعامل با عناصر تاثیرگذار شهر را دنبال می‌کند.
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر لزوم ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 70 درصد درآمدهای شهر مشهد از طریق تخلفات ساختمانی وصول می‌شود که این مهم درآمد پایدار محسوب نمی‌شود.
   رمارم گفت: ایجاد درآمدهای پایدار یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شورای شهر مشهد در دوره پنجم است که این موضوع باید از محل کاهش تخلفات ساختمانی محقق شود.
   وی همچنین اضافه کرد: در کنار آن مطالبات شهرداری مشهد از دستگاه‌های اجرایی کشور خصوصا دولت باید مطالبه شود.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه ارتقای فرهنگ شهروندی اولویتی مهم در شهر مشهد است، تصریح کرد: در این موضوع حضور بانوان بسیار تاثیرگذار است اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل رویکردهای سنتی حضور زنان در جامعه مغفول مانده و بانوان در عرصه‌های مدیریتی حضور پررنگی ندارند.
   رمارم اضافه کرد: سالهاست که بیش از 50 درصد پذیرش مراکز دانشگاهی شهر مشهد را بانوان تشکیل می‌دهد و این بانوان تحصیل‌کرده اگر بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار نشوند دچار افسردگی می‌شوند و کشور نیز متضرر می‌شود.
   وی با تاکید بر اینکه باید در حوزه نشاط و شادابی شهروندان اقدامات مختلفی انجام شود، تصریح کرد: در این بخش باید شهروندان خصوصا بانوان از نشاط و شادابی بالایی برخوردار باشند که این اولویت شورای اسلامی شهر مشهد است.
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر تیم‌های ورزشی در شهر مشهد ویژه بانوان نداریم و این در حالیست که شهرهای کوچک از این مهم بهره‌مند هستند لذا شورای اسلامی شهر مشهد در تلاش است در دوره پنجم این عرصه را پررنگ کند.
   رمارم در ادامه گفت: در حال حاضر بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند اما بر نیمه دیگر جامعه تاثیرگذار هستند که این مهم نباید از چشم مسئولان دور بماند.
   وی در خصوص مشارکت بانوان در مسائل مختلف تصریح کرد: من به عنوان یک فعال حوزه بانوان هر زمان که از خانم‌ها کمک گرفتم دریغ نکردند لذا به طور قطع می‌توان گفت بانوان این آمادگی را دارند در کنار مسئولان باشند اما این مدیران هستند که باید باور داشته باشند بانوان کارآمد هستند اما متاسفانه مسئولان عرصه بانوان را جدی نگرفته‌اند.
   اشتغال مهم‌ترین مشکل شهروندان
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با اشاره به پاسخگویی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به شهروندان گفت: با آغاز فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد روزانه شهروندان زیادی جهت رفع مشکلات خود به دفاتر اعضای شورای اسلامی مراجعه می‌کنند که مهم‌ترین مشکل آنان اشتغال است.
   رمارم اضافه کرد: اکثر این افراد متخصصان شهری هستند که حاضر هستند با حداقل‌ها فعالیت کنند لذا راهکار برای حل این معضل رونق در حوزه ساخت و ساز، کسب و کار و صنعت است.
   فرزانه نثاری
    

   کلید واژه ها: بانوان - شورای پنجم - شادابی -
   تعداد بازدید: 518
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .