•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 364
   کد: 188137
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
   معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

   مشهد، شهر پیشرو در حوزه اطفای حریق در سطح کشور

   خوشبختانه در حوزه افزایش ایمنی در برابر آتش سوزی در مشهد اقدامات ستودنی انجام شده است و مجموعه مدیریت شهری شامل، شهرداری، نظام مهندسی، آتش نشانی و مجموعه راه و شهرسازی همگام با هم هستند که این تعامل بسیار سازنده است .
   مشهد، شهر پیشرو در حوزه اطفای حریق در سطح کشور

   دومین همایش منطقه‌ای حفاظت ساختمان ها در برابر حریق با رویکرد ساختمان های بلند و نمایشگاه تخصصی تجهیزات اطفای حریق و ماشین آلات آتش نشانی با حضور رییس دفتر و جمعی از معاونان شهردار و رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مسئولان آتش نشانی های کشور و بیش از ۵۰۰ نفر از کارشناسان حوزه نظام مهندسی و آتش نشانی، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر مشهد آغاز به کار کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد شکرچی‌زاده در این مراسم با بیان اینکه با توجه به تراکم جمعیتی که در کلان شهرها داریم موضوع تاب آوری شهر ها بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما برای تاب آور کردن شهر نیاز به اقلام و تجهیزات داریم که بتواند مقاومت ساختمان هایمان را در برابر حریق افزایش دهد برگزاری چنین همایش ها و نمایشگاهای جانبی می تواند فرصت مغتنمی باشد تا شرکت‌هایی پیشرو در این عرصه اقدام به عرضه محصولات خودشان کنند.
   وی افزود :خوشبختانه سال به سال این حرکت رو به جلو است و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به محصولاتی که مقاومت ساختمان ها در برابر حریق را افزایش دهد، گواهینامه فنی اعطا می کند.
   شکرچی ضمن اشاره به اینکه شهر مشهد در حوزه آتش نشانی از نظر نیروی انسانی و تنوع امکانات در کشور پیشگام است، افزود: خوشبختانه در حوزه افزایش ایمنی در برابر آتش سوزی در مشهد اقدامات ستودنی انجام شده است و مجموعه مدیریت شهری شامل، شهرداری، نظام مهندسی، آتش نشانی و مجموعه راه و شهرسازی همگام با هم هستند که این تعامل بسیار سازنده است .
   معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به رونمایی از خودرو اطفای حریق ویژه معابر کوچک و بافت های متراکم شهری در نمایشگاه جانبی این همایش ابراز امیدواری کرد: این خودرو پس از انجام تست های نهایی در سایر استان‌ها دیگر کشورمان هم مورد استفاده آتش نشانی ها قرار بگیرد.
   گفتنی است؛ در ادامه این همایش با حضور تنی چند از مسئولان و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از خانواده شهدای آتش نشان مشهدی تجلیل به عمل آمد .
    

   تعداد بازدید: 364
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .