•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 1004
   کد: 177461
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد:

   ارائه نقشه‌های ریسک مشهد در 2 سال آینده

   برای مثال نقشه ریزپهنه‌بندی زلزله رها شده و کار مدونی در این زمینه وجود ندارد؛ مطالعات شناخت گسل‌های مشهد نیز همین وضع را دارد. این در حالیست که این اطلاعات زمینه‌ساز تهیه نقشه آسیب پذیری و سپس نقشه ریسک مشهد است.
   ارائه نقشه‌های ریسک مشهد در 2 سال آینده

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد بر ارائه نقشه‌های ریسک مشهد در 2 سال آینده تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا با بیان این مطلب در مراسم امضای تفاهم‌نامه با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته کارهای جسته گریخته‌ای صورت گرفته اما در خور کلانشهر مشهد نبوده است. برای مثال نقشه ریزپهنه‌بندی زلزله رها شده و کار مدونی در این زمینه وجود ندارد؛ مطالعات شناخت گسل‌های مشهد نیز همین وضع را دارد. این در حالیست که این اطلاعات زمینه‌ساز تهیه نقشه آسیب پذیری و سپس نقشه ریسک مشهد است.
   وی با اشاره به اینکه در زمان شهردار سابق مشهد نشستی با سازمان جایکا برگزار شد، افزود: اما موضوع پیگیری نگردید و درخواست می‌شود موضوع در دستور کار قرار گیرد تا در بازه زمانی دو ساله بتوانیم تولید نقشه‌های ریسک مشهد را به عنوان آورده‌ای برای مشهد داشته باشیم.
   رییس کمیسیون توسعه عمران توس شورای شهر مشهد نیز در این مراسم، گفت: نگهداری سیستم اعلان حریق دغدغه‌ای است که وجود داشته و ایجاد شده است. اما اکنون به بروکراسی اداری مبدل شده است.
   سید مسعود ریاضی در ادامه بیان کرد: مردم این بروکراسی را اجرایی می‌کنند، بدون اینکه از سودمندی آن منتفع شوند. پس باید این سیستم به صورت پیوسته پایش شود و حتی نگهداری سیستم حریق به عنوان شغل مطرح گردد.
   وی با اشاره به موضوع تاییدیه ساختمان‌ها، گفت: تاییدیه ساختمان‌ها همواره بین شهرداری و نظام مهندسی پاس‌کاری می‌شود.برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌شود بیمه را وارد کار کرد. بیمه مجوزها را بدهد و مسئولیت را نیز برعهده گیرد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 1004
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .