•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 1987
   کد: 177270
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
   عزم مدیریت شهری در راستای افزایش رفاه اجتماعی مناطق کم‌برخوردار مشهد؛

   آغاز شمارش معکوس برای بهره‌برداری از مجموعه آبی گلشن

   در تعریف پروژه‎های این منطقه، همواره روی میزان تاثیرگذاری فرهنگی و بازدهی اجتماعی تاکید داشته‏ایم تا بازدهی اقتصادی. همچنین باتوجه به استعدادهای بالقوه موجود در بین کودکان ونوجوانان این منطقه، باور داریم آنها نیز باید به ‎صورت یکسان مثل سایر شهروندان از امکانات فرهنگی ،تفریحی و ورزشی برخوردار شوند.
   آغاز شمارش معکوس برای بهره‌برداری از مجموعه آبی گلشن

   محله گلشهر، از قدیمی‌ترین محلات حاشیه شهر مشهد است که در جنوب مشهد، در کنار بزرگراه قائم (صدمتری) قرار گرفته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در قدیم روستایی بوده به نام «گلشن» که به مرور زمان زمین‌های کشاورزی آن به منازل مسکونی تبدیل و قسمتی از شهر مشهد شده که مثل بقیه حاشیه‎های شهری مملو از مسائل اجتماعی و دغدغه‎های فرهنگی است و طبیعتا نیاز به طرح‎ها و پروژه‌‎های توسعه‎ای زیادی در این مناطق است، به همین خاطر با حسین عبدالله زاده، شهردار منطقه 5 به گفت‎وگو نشستیم تا بیشتر با پروژه‎های ورزشی رفاهی این منطقه آشنا شویم.
   حسین عبدالله‌زاده ضمن بیان در خصوص روند ساخت مجموعه‌ آبی گلشن و طرح توسعه این مجموعه ورزشی توضیح داد و گفت: موقعیت استراتژیک و شرایط اجتماعی منطقه 5 و شناسایی مشکلات اجتماعی در این منطقه ضرورت داشتن محیط‎های فرهنگی و تفریحی را بیشتر می‎کند، برای همین هم این مجموعه آبی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان که اعم ازقیمت زمین، طراحی و اجرا می‌باشد، در مراحل پایانی خود قرار دارد و بزودی افتتاح خواهد شد.
   وی ضمن اشاره به ‌شرایط ویژه‌ منطقه گلشهر، تصریح کرد: این مجموعه در کنار سالن ورزشی شهدای مدافع حرم و مجموعه 480 واحدی کوثر در بولوارشهید آوینی قرار دارد که یکی از مناطق کم‌برخوردار شهر محسوب می‌شود و سرانه ورزشی پایینی هم دارد.
   عبدالله‌زاده با ضروری دانستن سرمایه‎گذاری و دریافت بازده اجتماعی گفت: در تعریف پروژه‎های این منطقه، همواره روی میزان تاثیرگذاری فرهنگی و بازدهی اجتماعی تاکید داشته‏ایم تا بازدهی اقتصادی. همچنین باتوجه به استعدادهای بالقوه موجود در بین کودکان ونوجوانان این منطقه، باور داریم آنها نیز باید به ‎صورت یکسان مثل سایر شهروندان از امکانات فرهنگی ،تفریحی و ورزشی برخوردار شوند.
   شهردار منطقه 5 مشهد با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که باعث رشد و رونق اجتماعی منطقه می‎شود، وجود طرح‎های این چنینی است، اظهار کرد: عرصه 6000 مترمربعی این مجموعه، دارای سالنی به مساحت 4000 مترمربع است که از دو استخر مجزا برای آقایان و بانوان و ‌یک استخر مخصوص کودکان برخوردار است. ساختمان این استخر دارای امکاناتی دیگر مانند دو سالن مجزای بدن‌سازی و سالن ورزش‎های رزمی است که به‌ صورت هم‌زمان برای آقایان و بانوان قابل استفاده است. این مجموعه ورزشی در محله گلشهر انتهای خیابان شفیعی 50 ساخته شده است.
   وی با عنوان اینکه در کنار این مجموعه آبی، زمین ورزشی روباز (زمین چمن مصنوعی)، زمین والیبال و بسکتبال هم پیش بینی شده است، بیان کرد: این زمین ورزشی دو هزار و 860 مترمربع مساحت دارد.
   عبدالله‌زاده افزود: برنامه‌ریزی برای تحقق نشاط اجتماعی از اصلی‌ترین نیازهای زندگی شهری است. جامعه با نشاط جامعه‌ای است که استعدادهای افراد آن شکوفا شده ورفاه وامنیت رابرای آحاد آن به ارمغان آورد.
   وی ادامه داد: زمانی که مردم از جامعه‌ای با نشاط اجتماعی برخوردار باشند، وفاق، همبستگی، تعلق اجتماعی، حس مسوولیت پذیری و همچنین سلامت روانی و اجتماعی افراد افزایش پیدا کرده و طبیعی است که به موازات آن آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد.
   شهردار منطقه 5 مشهد با تاکید بر نگاه مدیریت شهری بر توزیع عادلانه خدمات در همه نقاط شهر در خصوص شرایط ویژه منطقه هم توضیحاتی داد و گفت: این منطقه در بسیاری از حوزه‌ها به‌ویژه ‌زیرساخت‌ها، ‌منطقه‌ای کم برخوردار به حساب می‌آید و برای ایجاد نشاط اجتماعی باید فعالیت‏های موثری داشته باشد، برای همین، ساخت چنین‌ مجموعه ورزشی‌ای، ‌ظرفیتی محسوس برای این محدوده محسوب می‌شود که قطعا با استقبال گسترده شهروندان رو‌به‌رو خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 1987
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .