•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 485
   کد: 153139
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خبر داد:

   آرم آبی رنگ روی شیشه ماشین، نشانه مجوزدار بودن تاکسی‌‌های اینترنتی

   با هماهنگی صورت گرفته با پلیس راهور نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی از روز گذشته بیست و یکم خردادماه اعمال شد و ساماندهی این تاکسی‌ها وارد فاز عملیاتی گردید.
   آرم آبی رنگ روی شیشه ماشین، نشانه مجوزدار بودن تاکسی‌‌های اینترنتی

   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد با تاکید بر ضرورت اخذ مجوز از سوی شرکت‌های تاکسی‌ اینترنتی گفت: آرم آبی رنگ روی شیشه داخلی ماشین، نشانه مجوزدار بودن تاکسی‌‌های اینترنتی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مهدی علوی‌مقدم با بیان این مطلب، اظهار کرد: براساس وظایف قانونی، نظارت بر نحوه ارائه سرویس‌های حمل و نقل شهری در محدوده اختیارات این سازمان است و از آنجا که افزایش ایمنی و امنیت شهروندان مورد توجه ویژه قرار دارد، بررسی وضعیت سرویس‌دهی تاکسی‌های اینترنتی در اولویت قرار گرفته است.
   وی با اشاره به اینکه این سرویس‌ها می‌تواند به موجب تسهیلاتی که ایجاد می‌کند، مورد استقبال بسیاری از شهروندان باشد، افزود: از طرفی اگر نظارت نباشد، ممکن است مسائل و مشکلاتی را ایجاد نماید.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: لذا شهرداری مشهد براساس ضوابط قانونی به موضوع ورود کرده و فراخوان ساماندهی این شرکت‌ها را در دستور کار قرار داده است.
   علوی‌مقدم گفت: از این‌رو، از یک ماه و نیم پیش مهلتی به منظور ساماندهی این شرکت‌ها در جراید عمومی منتشر شده و به آن ها اعلام شد تا نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.
   وی با اشاره به پایان مهلت تعیین شده، بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با پلیس راهور نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی از روز گذشته بیست و یکم خردادماه اعمال شد و ساماندهی این تاکسی‌ها وارد فاز عملیاتی گردید.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد ابراز امیدواری کرد: با همکاری این شرکتها، کار باید ضابطه‌مند شود و مردم با خاطری آسوده از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند که سلامت آن‌ها تایید شده است.
   علوی‌مقدم با تاکید بر اینکه باید تاکسی‌های اینترنتی نشان‌دار شوند، بیان کرد: هر تاکسی مجوزداری آرم و مشخصات دارد و برای تمامی خودروهای این حوزه کارت هوشمند صادر می شود.
   وی افزود: اگر سرویس گیرندگان درخواست مشاهده کارت کنند، این کارت از سوی راننده باید ارائه شود. همچنین آرم آبی رنگی در جلوی شیشه ماشین نصب می‌شود و مشخص می‌کند کدام شرکت در حال ارائه سرویس است.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: به دلیل تنوع شرکت‌ها در حال حاضر این آرم در داخل خودرو نصب می‌شود و در صورت تایید نهایی آرم یک شکل و متحد بر روی شیشه نصب خواهد شد.
   علوی‌مقدم ادامه داد: از امروز با همکاری پلیس راهور اعمال قانون آغاز شده است. به همین منظور از تمامی شرکت‌های تاکسی اینترنتی خواهانیم مجوزهای لازم را اخذ کنند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 485
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .