•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 174
   کد: 151710
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خبر داد:

   انعقاد تفاهم‌نامه با شهردار مشهد برای بازپیرایی جلوخان فردوسی

   برنامه‌های فرهنگی آرامگاه فردوسی در طول سال نیز استمرار خواهد یافت و امیداوریم در آینده‌ای نزدیک باره و دروازه‌های توس را بازسازی کنیم که در این راستا 4 میلیارد تومان برای احیای توس از اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.
   انعقاد تفاهم‌نامه با شهردار مشهد برای بازپیرایی جلوخان فردوسی

   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به تفاهم با شهرداری و شورای اسلامی مشهد برای احیای توس گفت: تفاهم‌نامه‌ای را با شهردار و شورای اسلامی شهر مشهد برای بازپیرایی جلوخان آرامگاه منعقد کردیم تا 6 هکتار از جلوخان آرامگاه را با مساعدت شهرداری و شورای شهر بازپیرایی کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، ابوالفضل مکرمی‌فر سه شنبه شب در مراسم بزرگداشت فردوسی که با حضور معاون رییس جمهور، استاندار و شهردار مشهد در آرامگاه این شاعر بزرگ در توس برگزار شد، افزود: احیا و بازگشت شکوه توس از برنامه‌های میراث فرهنگی است.
   وی اضافه کرد: برنامه‌های فرهنگی آرامگاه فردوسی در طول سال نیز استمرار خواهد یافت و امیداوریم در آینده‌ای نزدیک باره و دروازه‌های توس را بازسازی کنیم که در این راستا 4 میلیارد تومان برای احیای توس از اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.
   مکرمی‌فر با اشاره به ضرورت آبادانی و رسیدگی به آرامگاه توس اظهارکرد: در سفری که مقام معظم رهبری در سال 75 به توس داشتند دست نوشته را برای توس مرقوم و توصیه کردند که دولت ضمن این که زحماتی در این خصوص کشیده، اما اهتمام بیشتری را داشته باشد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 174
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .