•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 429
   کد: 151401
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۲

   دیدار شهردار مشهدمقدس با اساتید و دانشجویان شهرسازی و معماری

   خانم دکتر نبیان از روی آوردن به پروژه‌های خرد در شهر مطالب جالبی بیان کرد و معتقد است در اجرای این نوع کارها فساد کمتری وجود دارد.
   دیدار شهردار مشهدمقدس با اساتید و دانشجویان شهرسازی و معماری

   شهردار مشهد مقدس با اساتید و دانشجویان شهرسازی و معماری دیدار کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، تقی‌زاده خامسی در اینستاگرام خود دیدار خود با اساتید شهرسازی و معماری تشریح کرد که در ادامه می‌خوانید:
   «درک درست از مفاهیم، اکسیر کمیابی است که کمتر نصیب می‌شود، امشب در حضور اساتید و دانشجویان معماری و شهرسازی با افرادی هم صحبت شدم که بدون اینکه مطالعات آکادمیک از شهر مشهد داشته باشند، چون مفاهیم را خوب درک کرده‌اند، در گفتگو به نقاط مشترکی می‌رسیدیم. اساتیدی که برای یک کنفرانس دورهم آمده بودند و همراه با دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی که حظ این دورهمی را می‌بردند. پروفسور فیلیپ روو استاد دانشگاه پاریس که باب گفتگو را با من در موضوع بافت فرسوده پاریس باز کرد و می‌گفت اول باید بین متن و حاشیه شهر به نقاط مشترک تکیه کرد و از طرح‌های اوانگارد دوری جست.
   خانم دکتر نبیان از روی آوردن به پروژه‌های خرد در شهر مطالب جالبی بیان کرد و معتقد است در اجرای این نوع کارها فساد کمتری وجود دارد و اصولا پروژه‌های بزرگ در کشورهای در حال توسعه فسادآور است لذا با اجرای طرح‌های کوچک با مشارکت مردم می‌توان از این بلا تا حدود زیادی مصون شد. همچنین خانم‌ها الیزابت رزینا و انتونلاکنتین که اساتید دانشگاه میلان هستند، بیشتر مایل بودند نظرات مرا اداره شهر بشنوند.
   در این جمع اساتید دیگری چون اقایان تغابنی، ایلخانی، رفیعیان، وفامهر و اساتید دانشگاه فردوسی حضور داشتند و گپ و گفتی درس‌آموز برای من بود. مهمتر از اینها آشنایی با رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه مشهد دکتر کامل نیا بود، جوانی خوش قریحه و محبوب بین شاگردانش که قرار شد همکاری او با ما پایدارتر باشد.»
    

   تعداد بازدید: 429
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .