•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 327
   کد: 151258
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
   رضایت شهروندان از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد؛

   لبخند گل‌ها برلبان شهر

   به نظرم نمایشگاه گل و گیاه امسال رنگ و بوی بهتری نسبت به سال گذشته دارد به ویژه ایجاد غرفه‌هایی که در آن گل‌های شاخه بریده عرضه می‌شود که امیدواریم روند برگزاری چنین نمایشگاهی توسط مدیریت شهری ادامه‌دار باشد.
   لبخند گل‌ها برلبان شهر

   گل، گل از همه رنگ با عطر و بوی دل‌انگیز در قالب‌های زیبا و متنوع از قلب گرفته تا طاووس، لاک پشت و دلفین در کنار گلدان‌ها و درختچه‌های کوچک و بزرگ در گوشه گوشه نمایشگاه بزرگ بین‌المللی مشهد دلربایی می‌کنند و لبخندی به رنگ گل‌های زیبا بر لبان شهروندانی که برای بازدید از هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه در این محل حضور پیدا کرده‌اند، می‌نشانند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه روز گذشته با حضور استاندار، شهردار مشهد، رییس و اعضای شورای شهر وتعدادی از مدیران شهری فعالیت خود را آغاز شد و تا جمعه 21 اردیبهشت ماه پذیرای شهروندان مشهدی و زائران خواهد بود.
   نمایشگاه گل و گیاه مشهد که از 16 سال قبل هرساله در اردیبهشت ماه و در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود، امسال و برای هفدهمین بار با رنگ و بوی بهتری در مساحتی 3 هکتاری با مشارکت 300 تولیدکننده گل و گیاه داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، هلند و ترکیه در700 غرفه برپا شده است.
   نمایشگاه گل و گیاه که با هدف ترویج فرهنگ استفاده از گل، حفاظت از فضاهای سبز و ایجاد نشاط و شادابی در شهر و در کنار آن حمایت از تولیدکنندگان گل و گیاه مشهد و استان برپا می‌شود، یکی از نمایشگاه‌هایی است که با استقبال خوب شهروندان روبرو شده و هر سال نیز بر تعداد بازدیدکنندگان آن افزوده می‌شود به طوری که به گفته خلیل ا.. کاظمی، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد سال گذشته حدود 150هزار نفر از نمایشگاه گل و گیاه بازدید کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال این آمار به 200 هزار نفر افزایش پیدا کند .
   رضایت شهروندان از برپایی نمایشگاه گل و گیاه
   زن و شوهر جوانی که در میان گل‌ها به ثبت عکس یادگاری مشغول هستند با ابراز رضایت از برگزاری نمایشگاه گل و گیاه توسط شهرداری مشهد می‌گویند: چندین سال است که هرگاه نمایشگاه گل در مشهد برپا می‌شود از آن بازدید می‌کنیم و باید اعتراف کنیم که نمایشگاه امسال از کیفیت و زیبایی بیشتری نسبت به سال‌های قبل برخوردار است.
   آنها می‌افزایند: برپایی نمایشگاه گل وگیاه یکی از اقدامات خوب شهرداری مشهد است که هم به شهروندان نشاط و شادابی هدیه می‌کند و هم در ترویج فرهنگ استفاده از گل و گیاه و پرورش آن موثر است زیرا شهروندان با حضور در نمایشگاه ترغیب به خریدن گل و یا گیاهان آپارتمانی نیز می‌شوند.
   بی‌نظیر است
   خانمی که درحال گرفتن عکس یادگاری از فرزندش در کنار المان گل کودکانه‌ای به شکل لاک پشت است با تقدیر از اقدام شهرداری مشهد در برپایی نمایشگاه گل و گیاه اظهار می‌کند: فضای بسیار عالی و بی‌نظیری ایجاد شده فضایی که با وجود این همه گل سرتا سرعطر و طراوت است و شادابی و آرامش مثال‌زدنی را در انسان ایجاد می‌کند.
   استقبال بازدیدکنندگان از غرفه‌های مناطق شهرداری
   یکی از سالن‌هایی که بازدیدکننده بیشتری دارد و بازدیدکنندگان زمانی بیشتری در آن حضور دارند و به گرفتن عکس‌های یادگاری مشغول هستند سالنی است که مناطق مختلف شهرداری مشهد در آن اقدام به برپایی غرفه‌هایی با گل‌آرایی‌های زیبا و متنوع به همراه آب‌نماهایی فانتزی کرده‌اند.
   چند جوان که به گفته خودشان دانشجو هستند در کنار المان‌های گلی به شکل قلب به گرفتن عکس یادگاری سرگرم هستند. یکی از آنها می‌گوید: باعث خوشحالی است که شهرداری مشهد در روزگاری که سنگ و سیمان جای فضاهای سبز گذشته را گرفته است اقدام به برپایی نمایشگاه گلی با این کیفیت بالا کرده است تا شهروندان ساعتی را فارغ از دود و آلودگی هوا با عطر گل‌های بهاری سرزنده و آرام شوند.
   یکی دیگر از جوانان نیز با تایید صحبت‌های دوستش اظهار می‌کند: به نظرم نمایشگاه گل و گیاه امسال رنگ و بوی بهتری نسبت به سال گذشته دارد به ویژه ایجاد غرفه‌هایی که در آن گل‌های شاخه بریده عرضه می‌شود که امیدواریم روند برگزاری چنین نمایشگاهی توسط مدیریت شهری ادامه‌دار باشد.
   خرید گل و گلدان
   موضوع دیگری که در اولین روز برپایی نمایشگاه گل و گیاه قابل توجه است خرید گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی توسط بازدیدکنندگان است به هرسو که می‌نگری افرادی را مشاهده می‌کنی که گلدان به دست در حال خروج از نمایشگاه هستند که این نشان‌دهنده تاثیرگذاری خوب نمایشگاه در ترویج فرهنگ استفاده از گل و گیاه و نگهداری از آن در میان مردم است.
   با تعداد دیگری از بازدیدکنندگان نیز که هم کلام شده و نظرشان را درباره نمایشگاه گل و گیاه جویا می‌شویم همه از برگزاری نمایشگاه گل وگیاه وکیفیت آن رضایت دارند و خواستار ادامه‌دار بودن این گونه نمایشگاه‌ها در مشهد هستند.
   رضایت تولیدکنندگان گل و گیاه
   در کنار رضایت شهروندان از برپایی نمایشگاه تولیدکنندگان گل و گیاه نیز که برای عرضه تولیدات خود در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه حضور پیدا کرده‌اند از برگزاری این نمایشگاه ابراز رضایت می‌کنند.
   یکی از این تولیدکنندگان در این خصوص می‌گوید: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در کنار این که به ترویج فرهنگ استفاده از گل کمک می‌کند، به نوعی حمایت از تولیدکنندگان گل و گیاه استان و شهر مشهد نیز است تا بتوانند دستاوردها و تولیدات خود را در معرض دید مردم قرار دهند.
   یکی دیگر از غرفه‌داران نیز با تقدیر از اقدام شهرداری مشهد در برپایی نمایشگاه گل و گیاه می‌افزاید: سرانه مصرف گل و گیاه در ایران بسیار کمتر از سایر نقاط جهان است که برپایی این نوع نمایشگاه‌ها می‌تواند در راستای افزایش این سرانه تاثیر زیادی داشته باشد، که این خود بر توسعه فعالیت تولیدکنندگان گل و گیاه نیز تاثیرگذار خواهد بود.
   لازم به ذکر است؛ فعالیت هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه مشهد از روز گذشته آغاز شده و تا جمعه 21اردیبهشت ادامه خواهد داشت، ساعات بازدید از نمایشگاه به جز جمعه ساعت 16الی 23 و روز جمعه ساعت 11 الی 23 خواهد بود.
   مجید خبیری

    

   تعداد بازدید: 327
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .