•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 435
   کد: 147716
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در برنامه زنده تلویزیونی «اشاره»:

   خبرهای خوش برای خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد

   با تصویب کمیسیون تلفیق، در بودجه سال آینده شهرداری مشهد، هزار و 65 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه پیشنهادی از سوی مدیریت شهری، 10 درصد کاهش داشته است. مقرر شد این میزان کاهش از طریق انتقال پروژه‌ها به آلبوم بودجه حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری لحاظ شود.
   گندمی با اشاره به کاهش
   خبرهای خوش برای خطوط 2 و 3 قطار شهری مشهد

   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از افتتاح ایستگاه شریعتی و اتصال خط یک و 2 قطار شهری تا پایان سال و اخذ مجوز فروش 300 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت احداث تونل خط 3 قطار شهری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بتول گندمی با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «اشاره» که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: خط 2 قطار شهری در ایستگاه شریعتی و سعدی با اختصاص 100 میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری تکمیل شده و با افتتاح ایستگاه شریعتی تا پایان سال، خط یک و دو قطار شهری به هم متصل خواهند شد.
   وی افزود: اتصال خط یک و دو همزمان با افتتاح 150 دستگاه اتوبوس و 40 دستگاه مینی‌بوس جدید که خریداری شده، صورت می‌پذیرد. برای این منظور نیز 120 میلیارد تومان هزینه شده است.
   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه در بودجه سال 97 مصوب شهرداری مشهد 358 میلیارد تومان اعتبار برای خط 2 در نظر گرفته شده است، گفت: این امر با فروش 400 میلیارد تومان اوراق محقق خواهد شد و مجوز انتشار آن برای خط 2 قطار شهری در سال آینده از سوی دولت ارائه شده است. در نتیجه خط 2 قطار شهری سال آینده به بولوار پیروزی خواهد رسید.
   گندمی با بیان اینکه 20 میلیون یورو نیز برای تجهیزات خط 2 قطار شهری در نظر گرفته شده، افزود: بخش عمده تامین اعتبار 100 واگن خط 2 صورت گرفته است. 8 رام برای خط 2 آماده است تا پیوند خط یک و 2 در محل ایستگاه شریعتی محقق شود.
   تداوم احداث ایستگاه‌ها و حفاری تونل خط 3 قطار شهری
   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: همچنین برای احداث تونل خط 3 قطار شهری نیز 300 میلیارد تومان مجوز فروش اوراق مشارکت دریافت کردیم.
   گندمی با اشاره به اینکه 521 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای خط 3 در نظر گرفته شده است، توضیح داد: بخشی از این اعتبارات برای احداث 4 ایستگاه خط 3 و بخشی نیز برای حفاری تونل است.
   وی با بیان اینکه سهم دولت در اجرای پروژه قطار شهری مشهد 110 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، گفت: البته این رقم به 55 میلیارد تومان کاهش یافت.
   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مورد اعداد و ارقام بودجه سال 97 شهرداری مشهد مقدس، اظهار کرد: بودجه سال آینده شهرداری مشهد مجموعا به مبلغ 7 هزار و 538 میلیارد تومان شامل بودجه عمومی و بودجه اقتصادی و سرمایه‌گذاری است.
   گندمی با بیان اینکه 555 میلیارد تومان بودجه مربوط به سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری که در کمیسیون‌های تخصصی به تصویب رسیده است، افزود: همچنین منابع و مصارف عمومی بودجه سال 97 شهرداری مشهد با کاهش 7 درصدی نسبت به لایحه پیشنهادی شهرداری، مبلغ 2 هزار و 990 میلیارد تومان تعیین گردید و همچنین اعتبارات هزینه‌ای بودجه سال آینده با کاهش 6 درصدی، از رقم پیشنهادی یک هزار و 271 میلیارد تومان به یک هزار و 200 میلیارد تومان کاهش یافت.
   وی از پیش‌بینی 2 هزار و 920 میلیارد تومان درآمد عمومی و کمک دولت در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: 70 میلیارد تومان از منابع بودجه سال 97 شهرداری مشهد از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای تامین خواهد شد.
   کاهش 25 درصدی اعتبارات ردیف جرایم تخلفات ساختمانی
   رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: با تصویب کمیسیون تلفیق، در بودجه سال آینده شهرداری مشهد، هزار و 65 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه پیشنهادی از سوی مدیریت شهری، 10 درصد کاهش داشته است. مقرر شد این میزان کاهش از طریق انتقال پروژه‌ها به آلبوم بودجه حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری لحاظ شود.
   گندمی با اشاره به کاهش 25 درصدی اعتبارات ردیف جرایم تخلفات ساختمانی و شهری و غرامت‌ها گفت: در کمیسیون تلفیق تلاش کردیم درآمدهای ناپایدار را کاهش داده و بخشی از آن را به کدهای درآمدی پایدار اضافه کنیم.
   وی ادامه داد: اعتبارات مربوط به عوارض پروانه‌های ساختمانی 8 درصد، اعتبارات مربوط به درآمد حاصل از تغییر کاربری 41 درصد و اعتبارات مربوط به عوارض حذف پارکینگ نیز 8 درصد کاهش یافته است.
   رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اعتبارات مربوط به ردیف جریمه کمیسیون ماده صد در بودجه سال 97 شهرداری مشهد با افزایش 42 درصدی از مبلغ 95 میلیارد تومان به 135 میلیارد تومان افزایش یافته است.
   گندمی در مورد بودجه حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیز اظهار کرد: منابع بودجه حوزه اقتصادی با افزایش 9 درصدی نسبت به رقم پیشنهادی لایحه بودجه، از 4 هزار و 149 میلیارد تومان به 4 هزار و 385 میلیارد تومان افزایش یافت.
   رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: با تصویب کمیسیون تلفیق، مقرر شد با توجه به سیاست توسعه پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل الگوی درآمد هزینه مبلغ 138 میلیارد و 900 میلیون تومان به سرجمع پروژه‌های تملک دارایی سرمایه‌ای حوزه اقتصادی اضافه شود.
   گندمی خاطرنشان کرد: در بودجه پیشنهادی شهرداری، 17 درصد درآمدهای پایدار لحاظ شده بود و بقیه درآمدها ناپایدار بود که با تغییرات انجام شده میزان درآمدهای پایدار به 26 درصد افزایش یافت و میزان درآمدهای ناپایدار را نیز به 74 درصد کاهش دادیم.
   وی خاطرنشان کرد: میانگین زمانی تصویب بودجه سالانه شهرداری در سنوات گذشته، 25 اسفندماه بوده این در حالی است که در سال جاری در روز 14 اسفندماه آلبوم بودجه را به تصویب می‌رسانیم.
   رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: بودجه شهرداری مشهد مقدس در سال آینده معادل 75 هزار میلیارد ریال به‌جز بودجه سازمان‌ها می‌باشد. در نهایت با بررسی و تصویب بودجه سازمان‌ها در جلسه علنی آینده، رقم کل بودجه شهرداری مشهد مقدس در سال 97 به 8 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
   گندمی تاکید کرد: لازم است بودجه هر منطقه از شهرداری مشهد به صورت مجزا به همراه پروژه‌های پیش‌بینی شده برای آن منطقه، به ساکنان آن منطقه اطلاع‌رسانی شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 435
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .