•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 490
   کد: 144087
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
   با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مقدس محقق می‌شود:

   احداث 4 پارکینگ عمومی طبقاتی جدید در مشهد / کمک شهرداری مشهد به پلیس راهور برای تامین تجهیزات مورد نیاز

   ششمین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی نظریه کمیسیون‌های مشترک اقتصادی، برنامه و بودجه و حمل و نقل و ترافیک در خصوص مجوز احداث و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت، پارکینگ عمومی زیر سطحی همت، پارکینگ عمومی ضلع جنوبی پارک ملت و تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی پارکینگ عمومی مجد اختصاص یافت.
   احداث 4 پارکینگ عمومی طبقاتی جدید در مشهد / کمک شهرداری مشهد به پلیس راهور برای تامین تجهیزات مورد نیاز

   شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به لایحه احداث 4 پارکینگ طبقاتی جدید در شهر رای مثبت داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، چهارمین دستور کار دوازدهمین جلسه علنی شورای پنجم شهر مشهد به بررسی نظریه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در زمینه اصلاح بند 2-2، حذف یک تبصره از ماده 2 و اصلاح جدول پیوست مصوبه آیین‌نامه مدیریت، توسعه و نوسازی خطوط تاکسیرانی مبادی ورودی، حرم مطهر و شبکه‌های بیسیم اختصاص یافت.
   سید مهدی علوی مقدم، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس در این خصوص اظهار داشت: با توجه به ویژگی شهر مشهد که سالانه 27 میلیون زایر به این شهر سفر می‌کنند و جایگاهی که تاکسیرانی برای خدمت‌رسانی به زائران دارند، چون قبلا در جهت جذب رانندگان خطوط ویژه هیچ ضابطه‌ای نبود شرایطی گذاشته شد تا افراد با شرایط ویژه و با ضابطه وارد این خطوط شوند.
   وی افزود: دیوان عدالت اداری به مصوبه قبلی ایراداتی گرفته بود که این اصلاحات صورت گرفت تا مورد تایید این دیوان واقع شود. در حال حاضر از 20 هزار پروانه تاکسیرانی صادر شده، حدود 6 هزار تاکسیران تحصیلات بالای دیپلم داشته و حتی افراد با تحصیلات دکتری نیز داریم.
   بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در ادامه خواستار تسهیل در شرایط جذب راننده در این خطوط شد و بیان داشت که احساس می‌شود این مدارک سختگیرانه به نظر می‌رسد.
   در ادامه این لایحه به اتفاق اراء به تصویب رسید.
   بند 2-2 ماده 2 (اصلاحی): داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای خط ویژه فرودگاه و مدرک تحصیلی سیکل برای دیگر خطوط ویژه صرفا جهت متقاضیان جدید
   تبصره 1 ماده 2 (اصلاحی): تاکسیرانان در حال فعالیت در خطوط ویژه برای شرکت در فراخوان خطوط مربوطه از شرایط این بند مستثنی می‌باشند.
   تبصره 1 بند -5-3- ماده 5 (اصلاحی): در صورت احراز شرایط، حداقل امتیاز برای اعزام به خطوط ویژه فرودگاه 27 امتیاز و خطوط ویژه راه آهن، پایانه مسافربری و حرم مطهر رضوی 17 امتیاز و شبکه های بیسیم 13 امتیاز است.
   کمک شهرداری به پلیس راهور برای تامین تجهیزات مورد نیاز
   پنجمین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی نظریه کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در خصوص کمک به طرح نیروی انتظامی برای تامین تجهیزات مورد نیاز اختصاص داشت.
   بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این باره گفت: این لایحه هبه است چون اعتبارات هبه سال 96 شهرداری تمام شده لذا به هبه سال 97 انتقال پیدا می‌کند.
   وحید برکچی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس نیز بیان داشت: این تفاهم نامه سه جانبه با پلیس راهور است که برای اخذ بیشتر عوارض و اعمال قانون با کمک پلیس راهور کمک خواهد نمود.
   در این مصوبه به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به منظور تحقق نظم و انضباط ترافیکی، مدیریت و راهبری بهینه ترافیک در سایر سطح شهر، کاهش حجم و شدت ترافیک و حضور به موقع پلیس راهنمایی و رانندگی در صحنه‌ها و حوادث رانندگی و رسیدگی به آن‌ها، مستفاد از تعهدات توافق شده در تفاهم‌نامه پیوست به نیروی انتظامی خراسان رضوی با رعایت بندهای زیر کمک نماید:
   1.مساعدت و پرداخت مبلغ مندرج در بند الف تفاهم نامه می‌بایست از طریق حساب‌های فی‌مابین شهرداری مشهد مقدس و نیروی انتظامی خراسان رضوی صورت پذیرد.
   2.مساعدت مندرج در بند ج تفاهمنامه، به تناسب میزان تخصیص اعتبارات از سوی استانداری خراسان رضوی قابل پرداخت می‌باشد.
   4 پارکینگ عمومی به صورت ترک تشریفات و فراخوان عمومی احداث می‌شود
   ششمین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی نظریه کمیسیون‌های مشترک اقتصادی، برنامه و بودجه و حمل و نقل و ترافیک در خصوص مجوز احداث و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت، پارکینگ عمومی زیر سطحی همت، پارکینگ عمومی ضلع جنوبی پارک ملت و تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی پارکینگ عمومی مجد اختصاص یافت.
   احمد نوروزی، رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این باره اذعان داشت: ما با ترک تشریفات پروژه‌های پارکینگ مجد و پارک ملت را به سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها واگذار می‌کنیم که از لحاظ قانونی نیز مشکلی ندارد. پرداخت‌های مالی این پروژه‌ها نیز به صورت تهاتری انجام خواهد شد.
   این لایحه به اتفاق آرا تصویب شد.
   در متن این مصوبه آمده است: مجوز احداث و اجرای پروژه های پارکینگ عمومی وحدت، پارکینگ عمومی زیرسطحی همت، پارکینگ عمومی ضلع جنوبی پارک ملت و تکمیل، تجهیز و راه اندازی پارکینگ عمومی مجد، پنجمین دستورکار این جلسه بود که از سوی کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های شورا به صحن علنی آورده شده بود که متن آن به شرح ذیل است:
   به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به دلیل اهمیت پارکینگ های پارک ملت و مجد در ارتباط با خطوط BRT و قطار شهری و ضرورت احداث پارکینگ در مسیر، موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی و فضای شهری ضلع جنوبی پارک ملت و نیز تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی پارکینگ عمومی مجد را به صورت ترک تشریفات و در قالب انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و پیمانکاری با سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی یا شرکت‌های اقماری وابسته به آن سازمان، با دو رویکرد اعطای امتیاز پروانه ساختمانی به املاک متعلق به سازمان یاد شده یا تامین‌کنندگان مصالح یا عوامل اجرایی یا پیمانکاران پروژه‌های مذکور و یا واگذاری ملک، اقدام نماید.
   تبصره 1: در صورت طرح پیشنهاد انعقاد قرارداد از سوی شرکت‌های اقماری وابسته به سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی، صلاحیت این شرکت‌ها پیش از انعقاد قرارداد می‌بایست از سوی سازمان مزبور تایید گردد.
   تبصره 2: متن کامل قراردادهای موضوع این مصوبه و شرایط دقیق آن، در کمیسیون‌ حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مورد بررسی قرار گرفته و تایید می گردد.
   تبصره 3: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و به منظور تشویق سرمایه‌گذاران به حضور و مشارکت در اجرای پروژه‌‌های شهری، شهرداری مشهد مقدس مجاز است در خصوص صدور پروانه‌ساختمانی به میزان 22% و برای واگذاری املاک نیز پس از ارزیابی املاک شهرداری توسط کارشناسان رسمی به میزان 10% تخفیف دهد. شرایط و نحوه اعطای این امتیازات در مفاد قرارداد‌های منعقد شده با سازمان مذکور (ذکر شده در تبصره 1 این مصوبه) تعیین خواهد شد.
   تبصره 4: شهرداری مشهد مقدس موظف است موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت و پارکینگ عمومی زیرسطحی همت را از طریق فراخوان و برگزاری مناقصه بین متقاضیان به سرمایه گذار یا سرمایه گذاران به صورت تهاتری واگذار نماید.
   تبصره5: چنانچه پس از فراخوان، متقاضی برای سرمایه گذاری در پارکینگ های وحدت و همت با شرایط فوق الذکر وجود نداشت، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت و پارکینگ عمومی زیرسطحی همت را با شرایط فوق الذکر به صورت ترک تشریفات و در قالب انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و پیمانکاری با سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی یا شرکت‌های اقماری وابسته به آن سازمان، اقدام نماید.
   تبصره6 : مجموع واگذاری های موضوع ماده واحده تا سقف مبلغ 1.000.000.000.000 (هزار میلیارد) ریال می باشد.
   خروج لایحه نحوه دریافت و تقسیط مطالبات شهرداری از دستور کار
   آخرین دستور کار دوازدهیمن جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز به بررسی نظریه کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص نحوه دریافت و تقسیط مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی اختصاص داشت که با پیشنهاد 5 نفر از اعضا و رای مثبت سایر اعضا، این دستور از دستور کار این جلسه خارج و برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و حقوقس بازگشت تا در جلسه اینده شورای شهر مجددا به رای گذاشته شود.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 490
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .