•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 408
   کد: 141228
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
   رئیس کارگروه مدیریت بحران، ایمنی و آتش نشانی شورای شهر مشهد مطرح کرد؛

   هم‌اندیشی با متخصصان جهت یافتن راهکارهای کاهش ریسک بحران

   طبق گفته‌ها، سندای بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت داشته و قدمتی 400 ساله دارد؛ به سندای، «شهر درختان» گفته می‌شود و منطقه توهوکو در سال 2011، محل وقوع زلزله و سونامی معروف ژاپن بوده که امواج بیش از 40 متری، چنان بر سر شهرهای این منطقه فرود آمده بود که واقعاً شدت صدمات آن برای ما قابل تصور نیست.
   هم‌اندیشی با متخصصان جهت یافتن راهکارهای کاهش ریسک بحران

   رئیس کارگروه مدیریت بحران، ایمنی و آتش‌نشانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در حاشیه کنفرانس بین‌المللی ریسک و بحران از لزوم هم اندیشی با متخصصین جهانی جهت یافتن راهکارهای کاهش ریسک بحران تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، بتول گندمی که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی ریسک و بحران (IRDC) به شهر سِندای ژاپن سفر کرده، در این باره اظهار کرد: این کنفرانس هر 2 سال و به میزبانی کشورهای مختلف برگزار می‌شود که نهمین دوره آن در کشور ژاپن در حال برگزاری است؛ مقر اصلی این کنفرانس در داووس سوئیس قرار دارد.
   وی در ادامه به تشریح محورهای مختلف کنفرانس امسال پرداخت و گفت: کمک به اجرای راهبرد کاهش ریسک بحران سِندای ژاپن و بررسی تجربیات این کشور در کاهش ریسک بحران و بررسی روند بازسازی منطقه «توهوکو» که شهر «سندای» بزرگترین شهر این منطقه است.
   رئیس کارگروه مدیریت بحران، ایمنی و آتش‌نشانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بهره‌گیری از متخصصان و شرکت‌کنندگان کنفرانس در جهت کاهش ریسک بحران و همچنین بررسی و توسعه فرصت‌ها در کاهش خطر بحران را از دیگر محورها دانست و افزود: تمرکز بر یافتن راهکار‌های کاهش ریسک بحران با بررسی موردی نمونه‌های مشخصی که از سوی شرکای علمی و تخصصی کنفرانس پیشنهاد می‌شود نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
   گندمی گفت: تقدیر از افراد، شرکت‌ها و کشورهایی که پس از سونامی و زلزله 2011 به منطقه توهوکوی ژاپن کمک‌ کرده‌اند از دیگر بخش‌های این کنفرانس است.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: طبق گفته‌ها، سندای بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت داشته و قدمتی 400 ساله دارد؛ به سندای، «شهر درختان» گفته می‌شود و منطقه توهوکو در سال 2011، محل وقوع زلزله و سونامی معروف ژاپن بوده که امواج بیش از 40 متری، چنان بر سر شهرهای این منطقه فرود آمده بود که واقعاً شدت صدمات آن برای ما قابل تصور نیست.
   گندمی خاطرنشان کرد: آن زلزله با قدرتِ به تعبیر خودشان 9 درجه ای خود، قوی‌ترین زلزله تاریخ ژاپن بوده است؛ در شرایطی که امواج سونامی، فرودگاه سندای را زیر آب برده بود، کمک‌های دولتی و مردمی باید به سرعت به منطقه اعزام شوند و وقتی فرودگاه شهر اصلی منطقه توهوکو، زیر آب رفته باشد، قابل پیش‌بینی است که ژاپنی‌ها با چه مصیبتی روبرو شده بودند.
   وی با بیان اینکه توهوکو رسماً با مصیبتی کم‌نظیر در تاریخ مواجه شده بود، افزود: این مصیبت، مصیبتی فاجعه‌بارتر از زلزله مهیب «بم» در سال 82 و بسیار بدتر از زلزله «قصر شیرین» و «سرپل ذهاب» کرمانشاه کشور ما در همین دو سه هفته گذشته بوده است.
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اینکه ژاپنی‌ها طی حدود 7 سال توهوکو را آباد کرده‌اند، گفت: این درحالی است که کماکان اثرات گلوله های دوران 8 سال دفاع مقدس بر روی دیواره‌های شهر خرمشهر دیده می‌شود و شنیده شده که هنوز بخشی از مردم زلزله‌زده منطقه فریمان با گذشت 8 ماه از زلزله، هنوز هم در چادر زندگی‌ می‌کنند.
   گندمی، ژاپن را سردمدار آمادگی در برابر زلزله و سوانح طبیعی دانست و اظهارکرد: «آمادگی و توانایی مهندسان و مدیران ژاپنی»، حکمتِ برگزاری کنفرانس بین‌المللی ریسک و بحران در سندای ژاپن است که می‌توان از آن بهره برد.
    

   کلید واژه ها: بحران - سندای ژاپن -
   تعداد بازدید: 408
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .