•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 655
   کد: 139778
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
   شهردار مشهد مقدس در برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک تاکید کرد:

   ضرورت توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی مشهد با نگرش ملی

   ضرورت دارد در بحث حمل و نقل به ویژه توسعه خطوط مترویی و قطارشهری در مشهد کار تسریع شود.
   ضرورت توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی مشهد با نگرش ملی

   شهردار مشهد مقدس اولین گفتگوی تلویزیونی خود را به گونه‌ای متفاوت رقم زد و با حضور در برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک که امشب از شب یک سیما پخش شد، عمده مسایل پیش روی مدیریت شهری در پایتخت معنوی ایران اسلامی را نه تنها با شهروندان مشهدی که با همه ایرانیان مطرح کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، امشب پانزدهم آبان ماه تقی‌زاده خامسی با حضور در برنامه تلویزیونی فرمول یک که به صورت زنده پخش می‌شود، در پاسخ به سوالات علی ضیا مجری این برنامه بر مسایلی همچون ضرورت توجه و نگرش ملی به مشهد، تسریع در اختصاص بودجه‌های دولتی به منظور گسترش زیرساخت‌های حمل و نقلی در این کلانشهر و رایزنی با بانکها به منظور پرداخت مطالبات پیمانکاران تاکید کرد.
   شهردار مشهد مقدس در این برنامه که حدود یک ساعت به طول انجامید، به ارایه آماری از میزان ورود زایر و مسافر به پایتخت معنوی ایران پرداخت و گفت: مشهد مقدس سالانه میزبان ۲۵میلیون زایر و مسافر است و شهرداری باید علاوه بر جمعیت ۳میلیون و نیمی مشهد، به این تعداد زایر امام رضا(ع) نیز خدمات‌رسانی کند.
   تقی‌زاده خامسی شهرداری را تشکیلاتی وظیفه محور خواند و اظهار کرد: اموری چون رفت و روب و جمع‌آوری زباله، نگهداری فضای سبز، اجرای آسفالت و غیره جزو وظایف شهرداری است و به صورت عادی باید انجام شود و عمده درآمدهای شهرداری نیز صرف همین امور می‌گردد.
   وی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌ها در این کلانشهر، افزود: از سوی دیگر ضرورت دارد در بحث حمل و نقل به ویژه توسعه خطوط مترویی و قطارشهری در مشهد کار تسریع شود.
   شهردار مشهد مقدس با اشاره به همراهی خوب دولت در انتشار اوراق مشارکت، بیان کرد: دولت دوازدهم پذیرفته است اوراق مشارکت برای خطوط قطارشهری مشهد منتشر شود و بازپرداخت نیمی از آن را متعهد شده است و ضرورت دارد روند اختصاص بودجه سرعت گیرد.
   تقی‌زاده خامسی خاطرنشان کرد: گرچه حضور زایران و مسافران در مشهد مقدس نعمت است، اما مسایل و مشکلاتی را نیز به همراه دارد که می‌طلبد برای رفع این مسایل در سطح ملی-و نه محلی و منطقه‌ای- چاره‌اندیشی شود.
   تعامل با ۳ بانک برای پرداخت مطالبات پیمانکاران
   شهردار مشهد مقدس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع طلب پیمانکاران از شهرداری اشاره کرد و ضمن عذرخواهی از پیمانکاران، گفت: بدهی شهرداری به پیمانکاران خود رقمی معادل یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است. به همین دلیل در گام اول اعلام کردیم پیمانکارانی که مطالباتشان کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است، برای وصول مطالبات خود به شهرداری مراجعه کنند.
   تقی‌زاده خامسی افزود: در نتیجه ۵۰ پیمانکار با مطالبات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان مراجعه کردند. از سوی دیگر با ۳ بانک وارد مذاکره شدیم تا بانک‌ها از طریق شهرداری وام‌هایی در اختیار پیمانکاران قرار دهند و سررسید وام بر عهده شهرداری باشد. در واقع بانک‌ها به صورت وضعیت پول پرداخت می‌کنند.
   به دستیار جوان معتقدم، نه مشاور جوان
   شهردار مشهد مقدس در پاسخ به سوالی پیرامون به کارگرفتن جوانان در مدیریت شهر گفت: ایجاد گروه مشاوران جوان کاری تبلیغاتی است و با آن مخالفم. فرض بگیریم که مدیران افرادی با تجربه هستند، در این صورت یک جوان چگونه می‌تواند به مدیر با تجربه مشاوره دهد؟
   تقی‌زاده خامسی با تاکید بر اینکه به کارگیری دستیاران جوان اعتقاد دارم، بیان کرد: در حال حاضر نیز متوسط سنی افرادی که به کار گرفتم، بسیار پایین است.
   وی با اشاره به حضور ۱۴۰۰ نخبه شناخته شده در مشهد، افزود: ضرورت دارد از نخبگان استفاده شود. این در حالیست که تا آنجایی که اطلاع دارم گروه مشاوران جوان نهادی برای استخدام‌های رابطه‌ای شده است.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: دستیار جوان باید ظرفیت انجام کار و به نتیجه رساندن آن را داشته باشد. ظرفیتی که در بین جامعه نخبگانی مشهد و ایران به اندازه کافی وجود دارد و باید از آن استفاده شود.
   به کارگیری زنان در مدیریت شهر
   تقی‌زاده خامسی در ادامه به موضوع به کارگیری زنان در مدیریت شهر اشاره کرد و توضیح داد: تاکنون از توان زنان در مدیریت شهر استفاده نکردم، اما در برنامه دارم. چرا که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند.
   وی ادامه داد: البته زنان ایرانی همواره به دنبال تهدید بودند و از فرصت‌ها استفاده نکردند. اگر دولتی سر کار می‌آمد که به جای مشاوران جوان، ۳۰ معاون زن به کار می‌گرفت، امروز ۱۰ کاندیدای زن برای پست وزارت وجود داشت.
   کم بودن سرانه تفریح و تفریحگاه در مشهد مقدس
   شهردار مشهد در واکنش به سوال مجری برنامه پیرامون عمده تفریحات در مشهد، گفت: حداقل در مورد مشهد باید بگوییم جایی برای تفریح در این کلانشهر نیست. در هر صورت مشهد به واسطه کارکرد زیارتی‌اش، شرایط خاص خود را دارد.
   تقی زاده خامسی افزود: زایر به دنبال تفریح نیست و دنبال زیارت، خرید و اقامت نزدیک حرم مطهر است. اما شهروندان مشهدی نیز مانند شهروندان شهرهای دیگر به تفریح نیاز دارند.
   وی سرانه تفریحگاه در مشهد را بسیار پایین خواند و گفت: زمانی که بین سال های ۱۳۶۸تا۱۳۷۰ معاون استاندار خراسان رضوی بودم، پارک شادی مشهد احداث شد. اما هم اکنون این پارک ۶ سالی است که تعطیل شده است. چرا که صاحب آن بانکی است که خواستار فروش زمین آن است.
   شهردار مشهد بیان کرد: با بانک مذاکراتی صورت گرفته اما قیمت‌های مطرح شده اقتصادی و باورپذیر نیست. این در حالیست که زمانی همین زمین رایگان به آنان ارایه شد. شبیه این مسایل و مشکلات در مشهد مقدس بسیار است و امیدوارم بتوانم در حد بضاعتم آن ها را مرتفع کنم.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 655
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   32 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .