•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 753
   کد: 139725
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
   به دستور شهردار برای بهره‌مندی مردم از جشنواره رنگ‌ها برگ‌های پاییزی در ١٣ پارک مشهد جمع‌آوری نمی‌شود؛

   جایزه برای نمایش رنگ‌ها

   شهروندان می‌توانند عکس‌های پاییزی خود به آیدی تلگرام shahrane_man و به دایرکت اینستاگرام shahrane_msh ارسال کنند.
   جایزه برای نمایش رنگ‌ها

   به دستور شهردار برای بهره‌مندی مردم از جشنواره رنگ‌ها برگ‌های پاییزی در ١٣ پارک مشهد جمع‌آوری نمی‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، تقی‌زاده خامسی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص طبیعت زیبای پاییزی در شهر و با ذکر این سوال که نمی‌دانم در پاییز که پادشاه فصل‌هاست چرا شهرداری‌ها برگ درختان را خصوصا در پارک‌ها از زیر پای شهروندان جمع می‌کنند، با واکنش مثبت شهروندان روبه‌رو شد لذا وی دستور داد برگ‌های پاییزی در برخی از پارک‌های شهر جمع‌آوری نشود تا با این تصمیم، فرصت استفاده از مواهب طبیعی و خلق عکس‌های هنری و مردمی فراهم شود.
   در این خصوص معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد بیان کرد: برگ‌های پاییزی در تعدادی از پارک‌های سطح شهر مشهد جمع‌آوری نمی‌شود.
   خلیل‌الله کاظمی تصریح کرد: هدف از این اقدام بهره‌مندی از زیبایی‌های فصل پاییز است.
   وی ادامه داد: جمع‌آوری نکردن برگ‌های پاییزی از سطح برخی بوستان‌ها بنا به درخواست بسیاری از شهروندان برای بهره‌برداری از مناظر زیبا بوده است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، برگ‌های پاییزی داخل معابر و فضای سبز ١٣بوستان سطح شهر مشهد برای بهره‌برداری مردم از مناظر ایجادشده، جمع‌آوری نمی‌شود.
   وی با بیان اینکه در هر یک از مناطق شهری یک بوستان برای اجرای این طرح انتخاب شده است، افزود: کوهسنگی، ملت، وکیل‌آباد، حجاب و پردیس از جمله پارک‌هایی به‌شمار می‌روند که برگ‌های پاییزی در آن‌ها جمع‌آوری نمی‌شود.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم برای جمع‌آوری سریع برگ‌های پاییزی در زمان بارش‌های طولانی‌ مدت و به ‌منظور جلوگیری از آب‌گرفتگی‌ها انجام گرفته است.
   کاظمی درباره اجرای طرح جمع‌آوری برگ‌های پاییزی در معابر شهری گفت: در سطح معابر و خیابان‌های اصلی به ‌دلیل تردد خودروها و عابران پیاده امکان اجرای این طرح وجود ندارد.
   وی عنوان کرد: پراکنده‌شدن تکه‌برگ‌های پاییزی معابر شهری در هوا باعث افزایش ذرات معلق و شاخص کیفیت هوا می‌شود. به‌ همین‌ دلیل برنامه‌ای برای جمع‌آوری نکردن برگ‌های خزان در خیابان‌ها نداریم.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: پارک‌هایی برای اجرای طرح جمع‌آوری نکردن برگ‌های پاییزی انتخاب شده‌اند که در معابر اصلی شهر واقع نشده باشند.
   کاظمی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره برگ‌های پاییزی در ابتدای ماه ربیع‌الأول گفت: این جشنواره در قالب مسابقه نقاشی و آثار هنری خلاق با استفاده از برگ‌های پاییزی در سطح بوستان‌های شهر مشهد برگزار خواهد شد.
   وی اضافه کرد: در این راستا شهرداری مشهد به بهترین عکس‌های پاییزی در سطح بوستان‌های مشهد هدیه می‌دهد که مهلت ارسال آثار تا 30 آذرماه تعیین شده است.
   شایان ذکر است؛ شهروندان می‌توانند عکس‌های پاییزی خود به آیدی تلگرام shahrane_man و به دایرکت اینستاگرام shahrane_msh ارسال کنند.

    

   تعداد بازدید: 753
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .