•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 985
   کد: 1172
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۸۸/۱۰/۲۴
   امام جمعه مشهد:

   رواج بی حجابی و منکرات زمینه ساز اهانت به ارزشها در روز عاشورا بود

   امام جمعه مشهد گفت: رواج بی حجابی و منکرات از عوامل مهم زمینه ساز اهانت به ارزشها و مقدسات اسلامی در روز عاشورا بود.
    
   رواج بی حجابی و منکرات زمینه ساز اهانت به ارزشها در روز عاشورا بود

   آیت الله "سید احمد علم الهدی" در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: بی حجابی از عوامل بسیار موثر در ایجاد انحرافات فکری و رفتاری در جامعه است و این امر خود را در فتنه روز عاشورا و اهانت به ارزشها و مقدسات نشان داد.

   وی با اشاره به 17 دیماه سالروز کشتار مردم مشهد در اعتراض به کشف حجاب توسط رضاخان در مسجد گوهرشاد ادامه داد: تاریخ نشان می دهد که دشمنان اسلام و جریانهای شیطانی سرآغاز فعالیتهای اسلام ستیزی خود را در عرصه های اجتماعی جامعه اسلامی توسعه فحشا و منکرات قرار دادند تا از این طریق مردم را به سمت بی تقوایی سوق داده و براحتی بتوانند به اهداف و نیات شوم خود برسند و یکی از این ترفندها رواج بی حجابی است.

   وی اضافه کرد: معاندان نظام و عوامل داخلی و خارجی آنها سرلوحه فعالیتهای اسلام ستیزانه خود را ایجاد انحرافات فکری و ایجاد شبهات نسبت به معاد و امامت و سایر اعتقادات و باورهای مردم نسبت به ارزشها و مقدسات و سست کردن بنیه اعتقادی آنها قرار دادند و این امر در فتنه روز عاشورا و اهانت به ارزشها خود را نشان داد.

   نمانیده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری افزود: لذا اهرمی که جامعه اسلامی را به سمت توسعه فحشا و منکرات سوق می دهد بی حجابی است و افراد بی حجاب پیاده نظام آمریکا و سایر دشمنان است.

   آیت الله علم الهدی گفت: پارسال که در یکی از خطبه های نماز جمعه بر این مساله تاکید کردم که افراد بی حجاب پیاده نظام دشمنان هستند برخی از سایتهای اطلاع رسانی و روزنامه ها با اهانتهایی عنوان کردند امام جمعه مشهد چقدر خشن سخن می گوید و اگر زنان و دختران معصوم مقداری از موهایشان از زیر چادر و روسری پیدا باشد که نمی توان گفت به پیاده نظام دشمنان تبدیل شده اند.

   وی افزود: حال بخوبی دیدید که آن بی حجابی ها و منکرات موجب سست شدن اعتقادی مردم و جوانان و یکی از زمینه های موثر در ایجاد فتنه ها و اهانت به ارزشها و مقدسات در روز عاشورا تبدیل شد و مصداق بارز بی حجاب -پیاده نظام دشمن- به خوبی خود را در این فتنه ها و اغتشاشات نشان داد.

   خطیب نماز جمعه مشهد گفت: به هر میزان که در جامعه اسلامی افراد با حجاب زاویه پیدا کنند به همان مقدار فحشا و منکرات گسترش می یابد و حجاب لازمه حفظ موقعیت و حیثیت زنان است.

   وی با اشاره به اینکه شخصیت زن برای ما محترم و یکی از مصادیق مهم احترام زنان حفظ حجاب است، از آنان خواست که در ماه محرم و صفر و به عشق امام حسین (ع) با عمل به تاکیدات قرآن و روایات معصومین (ع) حجاب کامل خود را رعایت کنند.

   آیت الله علم الهدی گفت: در آیات قرآن و روایات ائمه معصومین (ع) و از جمله پیامبر اکرم (ص) بر مساله حجاب کامل و استفاده از چادر برای تامین حجاب برتر تاکید شده است.

    

   تعداد بازدید: 985
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .