•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 144
   کد: 206971
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷

   افزایش 17 کیلومتری مسیر ایمن دوچرخه سواری در منطقه 9

   شهردار منطقه 9 مشهد گفت: با برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته، تا پایان سال جاری 17 هزار متر طول به مسیرهای ایمن دوچرخه سواری این منطقه اضافه می شود.
   افزایش 17 کیلومتری مسیر ایمن دوچرخه سواری در منطقه 9

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو اظهار کرد: اولویت تحقق این امر، ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از مسیرهای سبز و تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران در این مسیرها است.
   وی با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه 9 در خصوص احداث مسیرهای ایمن دوچرخه سواری در این منطقه، افزود: از ابتدای سال جاری پروژه های متعدد احداث مسیر دوچرخه سواری در سطح منطقه اجرا شده که تعدادی از آن ها به اتمام رسیده و تعداد دیگری در مرحله اجرایی قرار دارد. با بهره برداری از این مسیرها تا پایان سال جاری، 17 هزار مترطول به مسیرهای دوچرخه سطح منطقه افزوده می شود.
   شهردار منطقه 9 مشهد با بیان اینکه احداث این مسیرها با مطالعات کارشناسی و در نظر گرفتن ایمن ترین مسیر برای دوچرخه سواران انجام می شود، خاطرنشان کرد: در رنگ آمیزی و خط کشی مسیرهای دوچرخه سواری، نقوش و طرح های خلاقانه برای تشویق شهروندان به استفاده از این مسیرها، به کار گرفته شده است.
   اصغری بیان کرد: تعدادی از این مسیرها همزمان با بهسازی پیاده روها و تعدادی نیز به صورت مجزا در بولوار های وکیل آباد، شهید فکوری، پیروزی، نماز، حافظ، شهید کاوه و بزرگراه شهید کلانتری در حال اجرا است.
   وی با اشاره به مسیرهای دوچرخه احداث شده طی سال های گذشته در این منطقه، اضافه کرد: پیش از این 13 هزار متر طول مسیر دوچرخه سواری ایمن در بولوارهای هنرستان، هاشمیه، هفت تیر، نماز، خاقانی و نوفل لوشاتو در اختیار شهروندان این منطقه قرار داشته است.
   گفتنی است که سالانه اقدامات ترافیکی زیادی از جمله نصب تجهیزات ترافیکی، اجرای خط کشی های محوری و عرضی، ایمن سازی گذرگاه های عابر پیاده، ایجاد مسیر و دسترسی های ایمن برای تردد دوچرخه و ... در این منطقه انجام می شود.

   تعداد بازدید: 144
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .