•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 345
   کد: 204490
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در مرکز 137؛

   شهروندان خودروهای دودزا را به 137 معرفی کنند/ نصب 100 ایستگاه و دستگاه سنجش انواع آلاینده ها در مشهد

   رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از شهروندان درخواست کرد خودروهای دودزا را به مرکز ارتباطات مردمی 137 معرفی کنند تا مراحل اعمال قانون و اعزام به تعمیرگاه توسط این اداره انجام شود.
   شهروندان خودروهای دودزا را به 137 معرفی کنند/ نصب 100 ایستگاه و دستگاه سنجش انواع آلاینده ها در مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا که در ادامه نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، پاسخگوی مستقیم سئوالات، انتقادات، پیشنهادها و درخواست های شهروندان بود، اظهار کرد: در حوزه خودروهای دودزا در سال جاری، تا کنون 9 هزار و 511 خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و سه هزار و 168 خودرو نیز به دلیل دودزا بودن، اعمال قانون شده و دو هزار و 937 خودرو نیز برای رفع نقص، به تعمیرگاه اعزام شده اند.
   وی از شهروندان درخواست کرد برای مشارکت در این حوزه، با مشاهده خودروهای دودزا، در میان ناوگان حمل و نقل عمومی و چه در میان خودروهای شخصی، اطلاعات آن از طریق تماس با شماره سه رقمی 137 و یا مراجعه به یکی از 9 درگاه دیگر این مرکز مانند سایت و ایمیل، به 137 اطلاع دهند تا در اسرع وقت، کارشناسان اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری، نسبت به مراجعه، اعمال قانون و انجام مراحل رفع نقص خودرو مذکور اقدام کنند.
   پذیرا بیان کرد: در حوزه مبارزه با موش نیز، اقدامات موثری صورت گرفته است به گونه ای که از سه سال گذشته، 60 کانون موجود در مشهد به 11 کانون کاهش یافته است، از حدود یک سال و نیم گذشته تا کنون نیز، حدود پنج هزار و 300 کیلو گرم انواع طعمه های موش در انواع طعم ها تهیه شده و در بین مناطق توزیع شده است، زیرا با موجود بسیار هوشمندی مواجه هستیم.
   وی اضافه کرد: برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، فراخوانی گذاشته ایم تا علاوه بر استفاده از طعمه برای مبارزه با موش، نسبت به تهیه اسپری عقیم کننده و همچنین از بین برنده موش ها نیز اقدام شود.
   رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در مورد سیاهه آلودگی هوای شهر مشهد نیز گفت: لایحه اقدامات اجرایی سیاهه آلودگی هوای مشهد برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است. 

   پذیرا افزود: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه و ایستگاه سنجش انواع آلاینده ها در مشهد نصب شده است تا اطلاعات کامل آلودگی هوای شهر مشهد را سنجش نماییم که ۸۹ درصد اطلاعات برداشتی ما در این حوزه، صحیح و قابل استناد است و این رقم در کلانشهرها، کم نظیر و حتی بی نظیر است.

   تعداد بازدید: 345
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .