•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 222
   کد: 201130
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳

   استفاده از کود آهن کلاته جهت تقویت درختان اقاقیا در بولوار جمهوری مشهد

   شهردار منطقه هفت مشهد از استفاده از کود آهن کلاته جهت تقویت درختان اقاقیا در بولوار جمهوری مشهد خبرداد.
   استفاده از کود آهن کلاته جهت تقویت درختان اقاقیا در بولوار جمهوری مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی با بیان این مطلب، اظهار کرد: گیاهان همواره عنصر بسیار مهمی در شهرها محسوب می ‌شوند که وجود شرایط نامناسب خاک از نظر فقر عناصر غذایی، باعث بروز مشکلات تغذیه ‌ای در گیاهان می ‌شود، به همین منظور روش‌های کود دهی مناسب برای افزایش مقاومت طبیعی گیاهان به تنش‌های محیطی و ایجاد تغییرات مثبت فیزیولوژیکی و متابولیسم گیاه امری ضروری است.
   وی با اشاره به اینکه آهن یکی از کلیدی‌ترین عناصر در ساخت سبزینه گیاهی است و کمبود آن از شایع‌ ترین کمبودهای عناصر غذایی در فضای سبز مشاهده می شود، افزود: کارشناسان فضای سبز منطقه هفت با توجه به اهمیت ویژه حفظ فضای سبز شهری، اقدام به کوددهی همراه با آب درختان اقاقیا در بولوار جمهوری با استفاده از کود کلاته آهن ‌دار برای تغذیه ریز مغذی تعداد 220 اصله درخت کردند.
   شهردار منطقه هفت بیان کرد: مشخص‌ ترین علائم کمبود آهن در گیاهان، زرد شدن میان رگبرگ‌ ها و کلروز برگ ‌ها است که با استفاده از کود آهن‌ کلاته همراه با آب این مساله بسیار کمتر خواهد شد. 

   تعداد بازدید: 222
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .