•  
   منبع خبر : ۱۰۱۲
   تعداد بازدید: 360
   کد: 200925
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
   معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبر داد؛

   بهره برداری از مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ طی 140 روز

   معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ طی 140 روز آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
   بهره برداری از مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ طی 140 روز

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی امروز در مراسم افتتاح فاز سه جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی احداث مسیر دسترسی آرامگاه فردوسی به کهن دژ که با حضور شهردارمشهد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری برگزار شد افزود: طی توافق با میراث فرهنگی مقررشد که جلوخان آرامگاه فردوسی ساماندهی شود.
   وی اضافه کرد: بر همین اساس آذرماه سال 97 اولین فاز عملیاتی جلوخان آغاز و اردیبهشت ۹۸ به بهره‌ برداری رسید، همزمان با افتتاح فاز اول عملیات اجرایی، فاز دوم نیز با روزشمار ۱۰۰ روزه شروع شد.
   وی با بیان این که با افتتاح فاز دو، عملیات آخرین فاز به مساحت ۴هکتار نیز در نیمه دوم سال 98 آغاز شد اظهار کرد: عملیات اجرایی این فاز نیز طبق زمانبندی پایان اسفندماه سال گذشته به پایان رسیده و پروژه آماده بهره برداری بود که افتتاحیه آن به علت کرونا به تاخیر افتاد.
   کاظمی ادامه داد: در مجموع برای هر سه فاز ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است که در فاز سوم، ۲ هکتار فضای سبز، دو هکتار پارکینگ، ایستگاه اتوبوس و تاکسی نیز جانمایی شد.
   معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: ساماندهی فاز سوم پیش خوان آرامگاه فردوسی در مساحتی حدود 4 هکتار دارای پارکینگ با ظرفیت 500 خودرو، ایستگاه اتوبوس و تاکسی، باهزینه حدود 12 میلیارد تومان و انجام 11000 مترمربع سنگفرش، 7000 متر مربع فضای سبز، دو عدد آبنما و 5000 متر مربع اصلاح هندسی مسیر سواره اجرا شده است.
   وی اضافه کرد: به دلیل تاریخی بودن این مکان کار در این محدوده سخت است و عملیات باید دستی و بدون وسایل سنگین انجام شود.
   وی گفت: در کنار افتتاح فاز سوم ساماندهی جلوخان فردوسی امروز همچنین مراسم کلنگ زنی مسیر کهن دژ را شاهد بودیم که در فاز یک به طول ۹۲۰ متر اجرایی می‌شود، مدت این پروژه۱۴۰ روز و اعتبار آن ۶ میلیارد تومان است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 360
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .