•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 448
   کد: 200856
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد در پاسخ به درخواست های مردمی 137 خبر داد؛

   پیگیری شورای شهر جهت اجرای طرح اگو در پنجتن / انجام 40 درصد آسفالت معابر شهر در مساحت 13 درصدی مناطق کم برخوردار

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد در پاسخ به درخواست های مردمی 137 از پیگیری برای اجرای طرح اگو در پنجتن و همچنین ایجاد راه دسترسی برای اهالی این محله به پارک های لاله و نرگس خبر داد.
   پیگیری شورای شهر جهت اجرای طرح اگو در پنجتن / انجام 40 درصد آسفالت معابر شهر در مساحت 13 درصدی مناطق کم برخوردار

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی در یک چهارشنبه پاسخگویی دیگر با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، پاسخگوی مستقیم درخواست ها، انتقادات، پیشنهاد ها و سئوالات شهروندان از نقاط مختلف شهر بود.
   بیشترین تماس های روز جاری برای گفتگوی مستقیم با رمضانعلی فیضی، از سوی اهالی پنجتن بود که در صحبت هایشان از مشکلات این محله به خصوص پنجتن 75، از جمله نبود پارک و فضای سبز در این محدوده، نبود راه دسترسی از پنجتن به پارک لاله و نرگس، نبود کانال جمع آوری فاضلاب و آب های سطحی و سرازیر شدن فاضلاب پنجتن 69 به این معبر که ایجاد بوی بد و مشکلات بهداشتی کرده است و همچنین وجود زمین های کشاورزی در انتهای معابر پنجتن فرد که در این روزها، آتش زدن کاه و کلش این زمین ها، آلودگی شدیدی ایجاد نموده و ساکنان را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است، گفتند.
   اهالی پنجتن 75 راه دسترسی به پارک لاله و نرگس می خواهند
   فیضی در پاسخ به این شهروندان گفت: پیگیری لازم از آب و فاضلاب جهت اجرای شبکه اگو، در محله پنجتن صورت گرفته است تا مشکلات فاضلاب در این معابر رفع گردد، همچنین بررسی های لازم برای ایجاد راه دسترسی موقت برای اهالی پنجتن به پارک های لاله و نرگس در دستور کار قرار خواهد گرفت تا بتوانند از این فضای سبز 5 هکتاری بهره مند شوند.
   این عضو شورای شهر در پاسخ به رنجبر، که از کسبه طبرسی شمالی بوده و ضمن تشکر از اجرای پروژه بهسازی پیاده روهای این بولوار، از کندی و تاخیر در اجرای آن هم گلایه دارد، عنوان کرد: فاز اول این پروژه در دو بخش بهسازی پیاده رو و اجرای کانال جمع آوری ابهای سطحی، با تامین بودجه مورد نیاز، در حال اجراست که تذکرات لازم به پیمانکار برای سرعت دادن به پروژه داده خواهد شد.
   سد معبر اصناف وحید، مانعی برای تردد شهروندان نابینا
   ابراهیمی، یکی از شهروندان نابینای مشهد که ساکن خیابان وحید محله طلاب است، یکی از مخاطبان امروز 137 برای صحبت با رمضانعلی فیضی است، وی با اشاره به اینکه در مرکز شهر، کارهای خوبی از سوی شهرداری برای شهروندان معلول و نابینایان انجام شده است، گفت: در محله طلاب و وحید، یکی از موضوعاتی که من را به عنوان یک نابینا آزار می دهد، سد معبر زیاد اصناف است که در این فصل، با گذاشتن کولر در پیاده رو، بیشتر هم شده و انگار نظارتی بر روی آن وجود ندارد لذا تردد برای ما سخت تر شده است.
   وی با تاکید بر اینکه پیشنهاد می دهم برای تصمیم گیری در امور نابینایان، حتما از یک شهروند نابینا مشورت گرفته و استفاده کنید، ادامه داد: چند سالی است سامانه گویا در اتوبوسرانی، برای اعلام نام ایستگاه فعال شده است اما در حال حاضر این سامانه در 90 درصد اتوبوس ها غیر فعال شده است که نیاز به رسیدگی و به روز رسانی دارد.
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد در پاسخ به گلایه های این شهروند نابینا نیز گفت: در منطقه 4، در خیابان های طلاب، ایثار و طبرسی، محل عبور ویژه نابینایان در پیاده روها تعریف و اجرا شده و یا در حال احداث است اما در بافت های قدیمی تر مانند خیابان وحید در این حوزه مشکل داریم.
   فیضی اضافه کرد: در حوزه سد معبر نیز، علاوه بر نظارت های شهرداری، لازم است شهروندان و اصناف نیز خود رعایت کرده و به حقوق دیگران احترام بگذارند.
   انجام 40 درصد آسفالت معابر شهر در مساحت 13 درصدی مناطق کم برخوردار
   این عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه، به یکی از اقدامات مدیریت شهری در مناطق پیرامونی اشاره کرد و افزود: در سال 98 توانستیم 3 میلیون و 600 هزار متر مربع از معابر شهر را آسفالت کنیم که 40 درصد از این آسفالت در 13 درصد از مساحت شهر که همان مناطق کم برخوردار است انجام شد.
   فیضی ادامه داد: همچنین با توجه به کمبود فضای سبز در مناطق پیرامونی و کم برخوردار، در سه سال گذشته، حدود 70 پارک در مقیاس های مختلف در این مناطق احداث شده است، البته این مناطق عقب ماندگی تاریخی در حوزه فضای سبز نسبت به سایر مناطق داشته و باید تلاش زیادی برای رفع آن صورت گیرد.
   لازم به ذکر است مقرر شد درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان در این چهارشنبه پاسخگویی، به حوزه های مربوطه در شهرداری ارجاع داده شده و هر درخواست قابل پیگیری، توسط حوزه مربوطه پاسخگویی و انجام شود.

   تعداد بازدید: 448
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .