•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 341
   کد: 200749
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
   ضرب الاجل 2 هفته ای به مالکان ساختمان های ناایمن؛

   اگر مالکان ساختمان های ناایمن ظرف 2 هفته برای اخذ تاییدیه های ایمنی اقدام نکنند، به مردم معرفی خواهند شد

   شهردار مشهد با اشاره به مالکان ساختمان‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری که پارکینگ شان در اختیار مردم است اما تأییدیه‌های ایمنی ندارند گفت: با قاطعیت به معاونین دستور دادم که دو هفته مهلت بدهند به کسانی که ساختمان‌های بلندمرتبه در اختیار و تأییدیه‌های آتش‌نشانی را ندارند، همچنین کسانی که پارکینگ‌های مجتمع‌ها را در اختیار مردم قرار دادند اما تأییدیه‌های لازم را ندارند اگر بعد از دو هفته برای اصلاحات مراجعه نکنند به‌عنوان ساختمان و مجتمع ناایمن جلوی آن‌ها تابلو خواهیم زد تا به مردم اطلاع‌رسانی شود.
    اگر مالکان ساختمان های ناایمن ظرف 2 هفته برای اخذ تاییدیه های ایمنی اقدام نکنند، به مردم معرفی خواهند شد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد و به نقل از روزنامه خراسان؛ پس از انتشار گزارش « 48 ساختمان مشهد در انتظار سرنوشت بیمارستان سینا مهر تهران؟» درباره نا امن بودن ساختمان های بلند مرتبه مشهد به دلیل نداشتن نقشه آتش نشانی و همچنین اقدام نکردن بیمارستان های این شهر برای دریافت مجوز های ایمنی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در واکنش به این موضوع اظهار کرد: ما به دنبال حفظ جان مردم هستیم، اگر مالکان این مجتمع‌ها بعد از مهلت دوهفته‌ای اقدام به اصلاحات و تأییدیه‌های ایمنی نکردند از ما گلایه نکنند که در این وضعیت کرونا و رکود چرا این کار را انجام دادیم.
   وی گام بعدی برای ایمن سازی ساختمان‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری را همکاری با سازمان نظام‌مهندسی بیان کرد و افزود: ان شاءا... از این به بعد با همراهی سازمان نظام‌مهندسی پیگیری خواهیم کرد، بعد از مدتی اگر اقدامات اصلاحی را بعد از اعلام اخطارها انجام ندادند به جد از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کنیم، امیدوارم کسانی که متولی این کار هستند احساس مسئولیت کنند.
   شهردار مشهد بابیان این که مدت‌ها ست که ما پیگیر این موضوع هستیم، تصریح کرد: مدت‌هاست که پیگیر این موضوع هستیم که ساختمان های بلندمرتبه و با تجمع زیاد چقدر ایمن هستند، دو آیتم برای ما اهمیت دارد، آیتم اولی تایید سازمان آتش‌نشانی است و آیتم دوم ،پارکینگ‌هایی که عمومی نیستند اما مورداستفاده عموم قرار می‌گیرند، بسیاری از مال‌ها و مجتمع‌های تجاری که در سطح شهر وجود دارد پارکینگ‌های آن‌ها مورداستفاده عموم قرار می‌گیرد اما پارکینگ عمومی نیست.
   وی تصریح کرد: پارکینگ‌های عمومی باید مورد تایید سازمان ترافیک قرار بگیرد که بسیاری از آن‌ها در ادوار گذشته مورد بهره‌برداری قرارگرفته است، اما هنوز تأییدیه‌های لازم را ندارند. 

   تعداد بازدید: 341
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .