•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 266
   کد: 200616
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵

   هرس 12 هزار و 304 اصله درخت و درختچه در سطح منطقه 7 طی هفته گذشته

   شهردار منطقه 7 مشهد از هرس 12 هزار و 304 اصله درخت و درختچه و 43 هزار و 414 متر مربع پرچین طی هفته گذشته در سطح منطقه به منظور زیبا سازی معابر، فرم دهی، جلوگیری از خطرات احتمالی و ایجاد یکنواختی بیشتر در سطح فضای سبز شهری خبر داد.
   هرس 12 هزار و 304 اصله درخت و درختچه در سطح منطقه 7 طی هفته گذشته

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی با بیان اینکه فضای سبز بیشترین نقش را در تصفیه و کاهش آلودگی هوا در محیط های شهری بر عهده دارد، اظهار کرد: با هدف ایجاد بستری یکنواخت و زیبا با تلاش نیروهای واحد فضای سبز منطقه، افزایش 580 متر مربع فضای سبز، کاشت 750 بوته پرچین و کاشت 210 اصله نهال در هفته ای که گذشت در دستور کار قرار گرفته است.
   وی با اشاره به اینکه کاشت گل های دائمی در طول سال، علاوه بر زیبایی چهره شهر، موجب شادابی روحیه شهروندان می شود، افزود: یکی از انواع مختلف گیاهانی که زینت بخش پارک ها و فضای سبز شهری است و کم و بیش به شکل های مختلف کاشته می شود، گل های دائمی هستند که طی هفته گذشته 23 هزار بوته آن در سطح منطقه کاشته شده است.
   شهردار منطقه هفت بیان کرد: به منظور زیبا سازی معابر، فرم دهی، جلوگیری از خطرات احتمالی و ایجاد یکنواختی بیشتر در سطح فضای سبز شهری تعداد 12 هزار و 304 اصله درخت و درختچه و 43 هزار و 414 متر مربع از پرچین های سطح منطقه هرس شدند.
   باوندی اقدامات اداره فضای سبز برای مهار ویروس کرونا را بر شمرد و خاطرنشان کرد: در هفته ای که گذشت به کارگران فضای سبز تعداد دو هزار و 600 عدد ماسک، 11.5 کیلوگرم کلرگرانوله، 13 لیتر محلول ضدعفونی و دستکش عرضه شده است همچنین ضد عفونی و گند زدایی 177 چشمه سرویس بهداشتی، 80 نوبت لوازم بازی کودکان، 85 نوبت وسایل ورزشی در دستور کار قرار گرفته است.
   وی اضافه کرد: فضای سبز از لحاظ تأثیرگذاری در کنترل استرس های روحی روانی و بهبود روحیه مردم، زیباسازی منظرشهری، همچنین تأثیرات آن در کاهش آلودگی های صوتی، گرد و غبارهای محلی، کاهش درجه حرارت، کنترل اثر سو اشعه های مضر خورشیدی، ماورای بنفش و ... نقش به سزایی دارد که در این راستا کاشت درخت و افزایش سرانه فضای سبز در سطح منطقه از سرمایه های اصلی و پایدار فضای سبز به شمار می آید که این مهم در اولویت برنامه ریزی در سطح منطقه قرار دارد.
    

   تعداد بازدید: 266
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .