•  
   منبع خبر : ۱۰۰۵
   تعداد بازدید: 484
   کد: 200504
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
   مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در پاسخ به یکی از تماس های مردمی 137 خبر داد؛

   تجهیز 330 ایستگاه اتوبوس به سایه بان و نیمکت / ایجاد محدودیت برای فعالیت ناوگان اتوبوسرانی در انتظار تصمیم گیری ستاد کرونا

   مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد از تجهیز 330 ایستگاه اتوبوس به نیمکت و سایه بان در آینده ای نزدیک خبر داد.
   تجهیز 330 ایستگاه اتوبوس به سایه بان و نیمکت / ایجاد محدودیت برای فعالیت ناوگان اتوبوسرانی در انتظار تصمیم گیری ستاد کرونا

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید حسینقلی زاده در آغاز طرح پاسخگویی مستقیم مدیران حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک به سئوالات، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137 به درخواست های 40 شهروند پاسخ داد.
   گلایه تعدادی از شهروندان، نبود نیمکت و سایه بان در برخی از ایستگاه های اتوبوس سطح شهر بود که حسینقلی زاده مقدم در پاسخ به این شهروندان گفت: خیلی از ایستگاه های اتوبوس سطح شهر، فاقد سایه بان و نیمکت است که در همین راستا، پروژه ای تعریف شده و با اجرای آن، به زودی، 330 ایستگاه به سایه بان و نیمکت مجهز می شود.

   * گاز کولر اتوبوس ها شارژ می شود
   با فرارسیدن تابستان و گرم شدن هوا، بخش عمده ای از تماس های شهروندان در روز جاری با 137 جهت ارتباط مستقیم با مدیر عامل اتوبوسرانی، به گلایه از عدم روشن کردن کولر اتوبوس ها توسط اتوبوسرانان به علت خرابی، اختصاص داشت که وی در این خصوص عنوان کرد: در خصوص گرمایش اتوبوس ها، معمولا مشکلی وجود ندارد اما در حوزه سرمایش، تامین گاز کولر اتوبوس ها و تعمیر کمپروسورها، علاوه بر داشتن هزینه بالا، به علت شرایط تحریمی کشور، به سختی در دسترس است لذا در این حوزه شهروندان گلایه های زیادی دارند که به جا است.
   وی افزود: در همین راستا و برای رفع مشکل سرمایش اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی، گاز مورد نیاز برای شارژ کولر اتوبوس ها خریداری شده و در حال تهیه قطعات مورد نیاز برای تعمیر کولرهای خراب هستیم.

   * توقف نصب «تابلوهای الکترونیکی اعلام زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه» به علت سرقت زیاد
   در میان شهروندان تماس گیرنده، کسانی هم بودند که به خاطر بالا گرفتن شیوع کرونا، دغدغه کاهش ساعت کاری ناوگان اتوبوسرانی را مطرح می کردند و درخواست داشتند تا هر چه زودتر این طرح اجرایی شود. حسینقلی زاده مقدم در پاسخ به این درخواست تاکید کرد: ما در این خصوص تابع تصمیم گیری های ستاد کرونا و شورای شهر هستیم که احتمالا جلسه ای روز شنبه و دوشنبه هفته آینده در این خصوص برگزار می شود و نتایج آن اعلام خواهد شد.
   وی در پاسخ به درخواست شهروند دیگری که می خواست تابلوهای الکترونیکی اعلام زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه، در ایستگاه های مختلف سطح شهر نصب شود، گفت: بودجه کافی برای نصب تابلوهای الکترونیکی اعلام زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه وجود دارد اما به توجه به اینکه روزانه چند تابلو از این مدل سرقت می شود لذا، فعلا نصب این تابلوها را متوقف ساخته ایم، اما شهروندان می توانند با ارسال کد ایستگاه و شماره خط به شماره پیامک 30008888، از زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه مطلع شوند.
   امکان برقرای خط اتوبوس از همه نقاط شهر به حرم مطهر وجود ندارد
   مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در پاسخ به شهروندی دیگر که درخواست اختصاص خط مستقیم از محله ارمغان به حرم مطهر را داشتند، خاطرنشان ساخت: ساکنان همه نقاط شهر به خاطر ارادتی که به امام رضا(ع) دارند درخواست مشترکشان، برقراری خط مستقیم اتوبوس به حرم مطهر است اما به دلایلی مانند عدم وجود اتوبوس کافی و عدم گنجایش خیابان ها، امکان برقراری خط مستقیم اتوبوس به حرم مطهر برای همه نقاط وجود ندارد و باید شهروندان با تعویض خط، خود را به حرم برسانند.
   نصب پنل خورشیدی در ایستگاه ها، برای روشنایی ایستگاه اتوبوس، پیشنهاد ارائه شده از سوی یکی دیگر از شهروندان تماس گیرنده با 137 بود که حسینقلی زاده مقدم در این باره هم گفت: قبلا در این خصوص، اقدام شده و تعدادی از ایستگاه ها به پنل خورشیدی مجهز شده اند اما متاسفانه این پنل ها هم به سرنوشت تابلوهای الکترونیکی دچار شده و سرقت شده اند لذا به دنبال راهکاری برای جلوگیری از سرقت پنل ها هستیم. 

   تعداد بازدید: 484
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .