•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 297
   کد: 196698
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

   پیشرفت 67 درصدی پروژه احداث تصفیه خانه چهل بازه

   احداث این تأسیسات با استفاده از تکنولوژی روز دنیا با ظرفیت 50 لیتر بر ثانیه معادل 4 هزار و 320 متر مکعب درشبانه روز در مساحتی بالغ بر 2 هزار و 500 مترمربع احداث و بیش از 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

   پیشرفت 67 درصدی پروژه احداث تصفیه خانه چهل بازه

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از پیشرفت 67 درصدی احداث تاسیسات تامین آب کیفی در تصفیه خانه چهل بازه خبرداد.

   به گزارش پایگاه شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در بازدید از تصفیه خانه چهل بازه با بیان اینکه احداث این تأسیسات نقش ویژه ای در تأمین آب مورد نیاز فضای سبز دارد، اظهار کرد: تولید این آب به ‌عنوان یکی از منابع آبی پایدار نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها، حفظ محیط‌زیست و آب های زیربنایی دارد.

   وی با اشاره به این که محدودیت منابع آبی و وقوع بحران کمبود آب در بسیاری از نقاط کشور سبب شده است که تفکر استفاده مجدد از این آب ها به عنوان یک راهکار پایدار در کشور اهمیت پیدا کند، افزود: هم اکنون در دنیا از این منبع جهت آبیاری بخشی از فضاهای سبز همچون زمین های ورزشی، کمربندهای سبز، بوستان ها و فضای سبز اماکن عمومی استفاده می شود.

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: منابع آبی ناپایدار تابع شرایط اقلیمی بر دستیابی به منابع آبی پایدار از طریق ایجاد تصفیه خانه ها جهت آبیاری فضای سبز مشهد است.

   یعقوبی گفت: احداث این تأسیسات با استفاده از تکنولوژی روز دنیا با ظرفیت 50 لیتر بر ثانیه معادل 4 هزار و 320 متر مکعب درشبانه روز در مساحتی بالغ بر 2 هزار و 500 مترمربع احداث و بیش از 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

   وی گفت: آب حاصل از این تصفیه خانه مشکل کمبود آب در اجرای طرح‌های توسعه فضای سبز محدوده کمربند سبز جنوبی را تا حد زیادی مرتفع می کند.

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: احداث این پروژه مدرن در تابستان امسال به اتمام رسیده و آماده بهره برداری خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 297
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .